TOTALNA LUDNICA: Ukrajinci golom u 121. minutu do okršaja sa Englezima!

29.06.2021

18:38 >> 21:47

Fudbaleri Ukrajine su poslednji četvrtfinalisti Evropskog prvenstva, pošto su posle produžetaka savladali selekciju Švedske 2:1, i to golom u 121. minutu!

Švedska - Ukrajina

Apsolutni heroj Ukrajinaca je Dobvik koji je pogodio u zadnjim sekundama drugog produžetka, kada je sve ukazivalo na to da ćemo pobednika dobiti posle penala...

Ukrajina povela preko Zinčenka u 27. minutu kada je Jarmolenko uspeo je da loptu prebaci na drugu stranu, gde je levi bek Sitija drop-kikom pogodio mrežu Olsena.

Šveđani su izjednačili u 43. minutu kada je Emil Forsberg šutirao je levom nogom, lopta je zakačila Zabarnog i tako prevarila golmana Ukrajine.

Drugo poluvreme bilo je sadržajnije, a Švedska je bila ta koja je visokim ritmom pokušavala da slomi rivala.

Ipak, stativu u 55. minutu je pogodio Sidorčuk nakon dodavanja Jarmolenka. Odmah na drugoj strani Šveđani su uzvratili preko Forsberga, istom merom, stativom.

Isti igrač je u centru pažnje bio i u 69. minutu, kada je sa ivice šesnaterca pogodio i prečku. Mreže su mirovale do kraja regularnog dela, te je pobednik morao da bude rešen posle produžetaka.

U dodatnih 2x15 minuta veliki šansi gotovo da nije bilo, ali oštrih startova i kartona jeste. Najgore je prošao Danijelson, koji je u 99. minutu zbog neopreznog klizećeg zaradio direktan crveni karton.

A onda je u 121. minutu meča uspedio hladan tuš za Šveđane, kada su se već svi spremali za penal dramu.

Međutim, Dobvik donosi Ukrajincima  okršaj sa Englezima, sjajno se bacio glavom i zatresao mrežu za istorijski plasman Ukrajine u četvrtfinale!

KRAJ II PRODUŽETAK ŠVEDSKA - UKRAJINA 1:2

Kraj meča, Ukrajincu su u četvrtfinalu!

121. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Neverovatno! Ukrajinci stižu do gola u nadoknadi produžetka! Dovbik je apsolutni heroj ovog meča!

114. minut - Ukrajinci su nešto konkretniji, ali bez prave prilike za gol!

111. minut - Igraču su iscrpljeni, čekaju samo da sudija svira kraj i da idu na penale!

106. minut - Drrugi produžetak počeo!

I PRODUŽETAK ŠVEDSKA - UKRAJINA 1:1

105. minut - Kraj prvog produžetka!

101. minut - Švedska ostala sa igračem manje! Danielson je išao oštro na loptu i tom prilikom jako udario u protivničkog igrača.

Orsato je u konsultaciji sa VAR-om odlučio da Šveđaninu dodeli direktan crveni karton.

97. minut - Trostruka izmena Šveđana!

94. minut - Stepanenko izlazi, Ševčenko je odlučio da će ući Makarenko. I dalje bez prave prilike u produžecima!

91. minut - Prvi produžetak je počeo, igraju se dva od po 15 minuta!

ŠVEDSKA - UKRAJINA 1:1

II POLUVREME

90. minut - Poslednjeg četvrtfinalistu ćemo dobiti posle produžetaka!

85. minut - Oprezna igra oba tima, izglda da idemo u proužetke...

76. minut - Nešto mirniji tok meča, bez obiljnijih šansi...

69. minut - Sada je prečka Forsberga!

67. minut - Jarmolenko se sjajno snašao u šesnaestercu, ali je pogodio pravo u golamana Švedske!

57. minut - Ponovo stativa, sada za Forsberga!

55. minut - Sidorčuk je primio loptu na ivici šesnaesterca i odmah uputio udarac ka golu, ali je pogodio samo desnu stativu. Nije imao sreće ovoga puta.

46. minut - Nastavljen je meč u Glazgovu!

I POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

43. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! U finišu prvog poluvremena izjednačuju Šveđani, ponovo Forsberg!

30. minut - Larson je uputio dobar šu sa slobodnog udarca, ali golman Ukrajine ostao pribran!

28. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ukrajina povela u Glazgovu, strelac je Zinčenko! Sjajna asistencija Jarmolenka, pa drop-kik Zinčenka!

19. minut - Probao je Isak sa ivice šesnaesterca, ali lopta je prošla pored stative!

11. minut - Jarmolenko prvi pripretio, dobra intervencija Olsena!

1. minut - Meč u Glazgovu je počeo!

Meč koji će doneti poslednjeg četvrtfinalistu se igra na Hempden Parku u Glazgovu, a pobednik okršaja će ići na megdan selekciji Engleske.

Sastavi:

Švedska: Olsen, Luštig, Lindelof, Danielson, Augustinson, Larson, Olson, Ekdal, Forsberg, Kuluševski, Isak.

Ukrajina: Buščan, Mavienko, Krivcov, Zabarnji, Karavaev, Sidorčuk, Stepanenko, Zinčenko, Jarmolenko, Šaparenko, Jaremčuk.

Šveđani su bez poraza došli do eliminacione faze, a sa Španijom su odigrali bez golova.  Ševčenkovi izabranici su dva puta poraženi, od Holandije i Austrije, ali su slavili protiv Severne Makedonije, pa su spletom okolnosti otišli dalje