POBEDA ZA ERIKSENA I OSMINU FINALA: Danska DEKLASIRALA Rusiju u Kopenhagenu, Belgija rutinski sa Finskom

Autor: Republika

21.06.2021

20:57

Danska je sa 4:1 pobedila Rusiju u odlučujućem meču za drugo mesto u grupi B.

Slavlje Danaca

Danci su bili najbolji kad je bilo najpotrebnije i to pred svojim navijačima.

Najmlađi član startne postave Danske Mikel Damsgard je doveo domaćina u vođstvo prelepim golom u 38. minutu, minimalnom prednošću se završilo prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu je bilo mnogo zaimljivije. Jusuf Polsen je u 59. minutu iskoristio neverovatnu grešku defanzivaca Rusije i lagano duplirao prednost.

Napadač Rusije Artiom Dzjuba je smanjio zaostatak iz jedanaesterca u 70. minutu, ali to nije uzburkalo Dance.

Andreas Kristensen je postigao evrogol u 79. minutu, tri minuta kasnije je Joakim Mele postavio konačan rezultat.

Belgija je overila prvo mesto u grupi trijumfom 2:0 protiv Finske. Moglo je da bude i tri gola, ali je Romalu Lukaku u 67. minutu bio u ofsajd poziciji nekoliko santimentara.

Romelu Lukaku protiv Finske

Golman Finske Lukas Hradecki je nespretnom reakcijom doveo Belgijance u vođstvo. Lukaku je ipak došao do trećeg gola u 81. minutu.

Belgija je prva u grupi B sa maksimalnih devet bodova. U krugu od tri reprezentacije po tri boda je Danska druga, a Finska čeka šansu da se provuče među najboljim trećeplasiranim ekipama.