(VIDEO) ZA ISTORIJU: Pandev postigao KOMIČAN gol, prvi IKADA za Severnu Makedoniju na EP!

13.06.2021

16:56

Fudbaleri Severne Makednonije igraju istorijski meč na Evropskom prvenstvu.

Goran Pandev

Rival Severne Makedonije je Austrija, a posle prvog poluvremena rezultat je 1:1.

Prvenac za Severnu Makedoniju stigao je u 28. minutu, kada je Pandev pogodio posle velike greške odbrane Austrije. Tom golu prethodio je vodeći pogodak Lajnera na dodavanje Sabicera.

Teško je i objasniti kako su se spetljali defanzivci Austrije i praktično su poklonili loptu Pandevu koji je pogodio praznu mrežu.

Pandev je tako postao drugi najstariji strelac u istoriji takmičenja. Postigao je gol sa 37 godina i 321 danom starosti.

Najstariji strelac u istoriji takmičenja je Ivica Vastić, koji je baš za Austriju dao gol sa 38 godina i 257 dana.