KOCKASTI POTPUNO PODBACILI: Englezi golom Sterlinga SRUŠILI OČAJNE Hrvate!

13.06.2021

12:42 >> 14:53

Fudbaleri Engleske savladali su Hrvatsku sa 1:0 u prvom kolu grupe D Evropskog prvenstva u fudbalu!

Slavlje Sterlinga

Engleska je tako na domaćem terenu na Vembliju stigla do velika tri boda i napravila ogroman korak ka plasmanu u osminu finala EP. Ovo je ujedno i prva pobeda Engleza u istoriji na startu EURA.

Gordi albion se takođe i osvetio Kockastima za poraz u polufinalu Svetskog prvenstva u Rusiji.

Ekipa Zlatka Dalića potpuno je podbacila na ovom meču i za čitavih 90 minuta maltene da nije stvorila nijednu pravu priliku za gol.

Engleska je od starta krenula veoma ofanzivno i u šestom minutu je imala ogromnu priliku preko Fodena, koji nije imao sreće pošto je pogodio samo stativu. Šest minuta kasnije Livaković sjajno brani dobar udarac Filipsa sa distance.

ritisak se nastavio i do 25. minuta je Engleska konstantno napadala, ali se onda Hrvatska oslobodila i do kraja prvog poluvremena imala više loptu u nogama.

Ipak, nisu stvorili nijednu pravu priliku i na poluvremenu je bilo 0:0.

Kalvin Filips je odlično prošao i gurnuo loptu do Sterlinga, koji gađa ispod ruke Livakovića i pogađa u svom stilu za prednost Engleske.

Kejn je samo nekoliko minuta kasnije mogao da duplira prednost, ali je sa pet metara gađao preko gola.

Maunt je takođe gađao preko gola iz slobodnog udarca sa 20 metara, a u poslednjih 20 minuta se Engleska skoncentrisala na odbranu gola.

Hrvati su bili bezidejni i pored jednog lošeg šuta Rebića, nisu imali nijednu ozbiljnu šansu.

Na kraju, pobeda domaćina u jednoj neatraktivnoj utakmici. To im je prva pobeda na otvaranjima Evropskih prvenstava u istoriji.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

ENGLESKA - HRVATSKA 1:0 (0:0)

II POLUVREME

90 + 5. minut - Kraj meča i pobeda Engleske. Imali su Hrvati udarac u poslednjim trenucima utakmice, ali bezopasno za Pikforda.

90 + 2. minut - Kalvert-Luin menja strelca jedinog gola na Vembliju, Rahima Sterlinga.

90. minut - Nadoknada vremena od četiri minuta.

88. minut - Sudar glavama Belingema i Vide, deblji kraj izvukao je mladi engleski fudbaler.

85. minut - Nova izmena Zlatka Dalića, Pašalić je u igri.

82. minut - Belingem menja Kejna.

78. minut - Bruno Petković menja Rebića.

74. minut - Sterling iz dobre pozicije loše šutira.

71. minut - Rašford menja Fodena.

70. minut - Kombinacija Modrića i Brozovića iz kornera, ali loš pokušaj fudbalera Intera. Brekalo menja Kramarića.

67. minut - Maunt zamalo neprecizan iz slobodnjaka, Brozoviću žuti karton.

65. minut - Rebić propušta najbolju šansu za Hrvate, rasplamsala se borba na Vembliju.

64. minut - Foden dobija žuti karton.

62. minut - Velika šansa za Kejna, koji je onda udario u stativu i jedno vreme proveo na terenu, ali srećom sve je u redu sa najboljim napadačem sveta.

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL - Engleska vodi na Vembliju sa 1:0. Sjajan napad Gordog albiona, Filips je prelepo uposlio Sterlinga, a ovaj rutinski savladao nemoćnog Livakovića.

55. minut - Pokušaj Modrića iz velike udaljenosti, Pikford lako brani.

48. minut - Žuti karton za Matea Kovačića.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme na Vembliju.

I POLUVREME

45. minut - Poluvreme na Vembliju, Turpan nije produžio prvi deo igre ni za jedan minut. Englezi su bili bolji, ali sve u svemu veoma slab meč u Londonu. Nadamo se da će drugih 45 minuta doneti i bolji fudbal

43. minut - Tripije pogađa živi zid iz izgledne situacije. Perišić je bio taj koji je izblokirao slobodnjak engleskog beka.

41. minut - Žuti karton za Duju Ćaleta Cara zbog igranja rukom.

33. minut - Ponovo je usledio miran period meča.

27. minut - Prvi dobar napad Hrvata i loša završnica Perišića.

26. minut - Bezopasan udarac Sterlinga iz obećavajuće pozicije sa distance.

23. minut - Mirniji period igre, konsolidovali su se Hrvati.

17. minut - Pripretio je i Kejn, ali se našao u ofsajd poziciji.

9. minut - Opasan udarac Filipsa, brani Livaković. Žestoka opsada Engleza.

6. minut - Stopostotna šansa za Engleze, Foden pogađa stativu.

1. minut - Krenuo je meč na Vembliju.