(VIDEO) KUP FRANCUSKE: Parižani na KRILIMA Ikardija i Mbapea nadigrali Monako i osvojili trofej!

19.05.2021

21:25

Sjajna uvertira PSŽ-a uoči odlučujuće bitke za titulu.

Igrači PSŽ-a Mbape i Ken slave gol protiv Monaka

Fudbaleri Pari Sen Žermena rutinski su nadigrali Monako na stadionu "Francuske" u finalu kupa sa 2:0 (1:0).

Strelci za Parižane bili su Mauro Ikardi u 19. i Kilijan Mbape u 81. minutu utakmice, a reprezentativac "trikolora" je upisao i asistenciju.

Prvi gol PSŽ-a proizvod je nesmotrenosti u defanzivi "kneževa" koju je iskoristio nekadašnji centarfor Intera.

Desetak minuta pre kraja finalnog duela, Di Marija je na maestralan način uposlio Mbapea, koji je utrčao iza leđa odbrane Monaka, pa je hladnokrvnim udarcem savladao golmana Majeckog.

Parisku ekipu u nedelju od 21 čas čeka poslednje kolo Lige 1, u kome će gostovati Brestu, uz imperativ pobede. Ukoliko osvoje tri boda, moraće da sačekaju kiks Lila koji sudbinu čvrsto drži u svojim rukama, pa će, ukoliko slavi nad Anžerom postati novi prvak Francuske.