LJAJIĆ SLAVI TITULU! Bešiktaš u PET do 12 SVRGNUO Galatu sa TRONA posle NEZAPAMĆENE drame!

15.05.2021

20:25

Uzbudljiva završnica turskog šampionata.

As Bešiktaša Adem Ljajić

Fudbaleri Bešiktaša, našeg Adema Ljajića, savladali su Gectepe sa 2:1 (1:1) u Izmiru, što im je bilo dovoljno za osvajanje titule u Turskoj.

Naime, tamošnji šampionat su okončali sa istim brojem bodova kao i Galatasaraj (po 84), ali su crno-beli zbog boljeg međusobnog skora ipak slavili na kraju.

Bešiktaš je u meču odluke poveo golom Domagoja Vide u 10. minutu, ali je Gectepe izjednačio preko Alpaslana Ozturka u 24. minutu.

Pobedonosni gol je stigao sa "bele tačke".

Larin je oboren i dosuđen je penal koji je u gol i veliko slavlje pretvorio najbolji igrač Bešiktaša Rašif Gezal.