(VIDEO) TOTALNA LUDNICA U VELIKOM DERBIJU I ASISTENCIJA TADIĆA: Po dva autogola i crvena kartona, promašen penal i ponovo taj VAR

nedelja, 9. 5. 2021.| 18:40

0

Fudbaleri Ajaksa savladali su Fejenord u gostima rezultatom 3:0 u velikom derbiju holandskog fudbala.

Dušan Tadić

Iako je rezultat na kraju bio ubedljiv, utakmica nije bila ni najmanje dosadna, već je na "De Kajpu" viđena prava ludnica.

Na utakmici u Roterdamu su viđena po dva autogola i crvena kartona, jedan promašen penal, kao i jedan poništen pogodak nakon reakcije iz VAR sobe.

Ajaks je poveo u 21. minutu zahvaljujući autogolu Markosa Senezija.

Robert Boženik je šest minuta kasnije zatresao mrežu "Kopljanika", ali je Fejenord ostao bez izjednačenja zbog ofsajda.

U sudijskoj nadoknadi prvog dela je defanzivni vezista gostiju Edson Alvarez dobio crveni karton kada je rukom sprečio gol domaćina, a onda je Leroj Fer promašio penal.

Na isteku jednog sata igre su snage na terenu poravnate, pošto je Tajrel Malacija dobio crveni karton.

Sedam minuta kasnije je Ridžećijano Haps dao autogol i Ajaks je poveo 2:0.

Konačan rezultat je u 79. minutu postavio Mohamed Kudus kome je asistirao Dušan Tadić.

NOVI ŠOK PRED OI: Sjajni šuter ODJAVIO reprezentaciju!
0
CRNO-BELIMA NEĆE BITI LAKO: Partizan dobio RIVALA za start EVROPSKIH kvalifikacija!