IMAĆEMO ENGLESKO FINALE: Čelsi POTPUNO nadigrao OČAJNI Real, sa Sitijem za trofej Lige šampiona!

05.05.2021

18:15 >> 20:52

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale Lige šampiona.

Fudbaleri Čelsija

Čelsi je u revanš meču zasluženo savladao Real Madrid sa 2:0 i u borbu za trofej igraće sa rivalom iz Premijer lige, Mančester sitijem.

U Madridu je bilo 1:1, pa Plavci sa ukupnih 3:1 prolaze u finale.

Meč na "Stamford bridžu" počeo je dosta oprezno sa obe strane, Tomas Tuhel je prepustio kontrolu lopte Realu, ali i zauzeo odličnu poziciju u bloku i osujetio sve planove kolege sa druge strane, Zinedina Zidana.

Prvi udarci bili su sa distance, za Real je pokušao Kros, a za Čelsi Rudiger, ali su Mendi i Kurtoa lako intervenisali. Potom je opravdao poništen gol Tima Vernera.

Real je u 27. minutu mogao do gola, ali je udarac Benzeme fantastično odbranio Mendi. U narednom minutu Čelsi stiže do prednosti od 1:0.

Ngolo Kante je sjajno povukao napad, proigrao Kaija Haverca koji je lobovao Tiba Kurtou. Uspeo je u tome, pogodio prečku, ali je odbitak potpuno sam i neometan glavom ubacio Timo Verner.

Real je mogao još odlučnije da krene ka golu rivala i u 35. minutu je imao još jednu sjajnu šansu.

Luka Modrić je perfektno centrirao za Benzemu, Francuz šutirao glavom, ali je usledila još jedna spektakularna odbrana Mendija kojom je još jednom spasao Čelsi.

Očekivalo se da će Real u nastavku krenuti na sve ili ništa, ali umesto toga u prvih 15 minuta drugog poluvremena Čelsi je imao četiri stopostotne prilike. Najpre je u 47. Haverc pogodio novu prečku, zatim Tijago Silva posle centaršuta Čilvela tukao za malo preko gola, potom je u 53. Mejson Maunt izašao ispred Kurtoe i promašio, da bi u 60. najbolju priliku imao Haverc.

obegao je odbrani Reala, izbio potpuno sam, ali je pogodio u stopalo Kurtou i rezultat je ostao minimalan.

Real nije imao baš nikakvu ideju kako da dođe do gola spasa, dok su se ziceri Čelsija nizali i oni su ih promašivali.

Novi je imao Ngolo Kante u 66. minutu, ali je Kurtoa i to odbranio, a potom su i Silva i Haverc još po jednom mogli da dupliraju prednost domaćina.

Ovog puta kazna nije stigla ekipu koja se ispromašivala, jer je jednostavno, ona bila mnogo bolja, taktički disciplinovanija i, na kraju krajeva, tehnički i timski mnogo moćnija.

Potvrda ukupne pobede stigla je u 85. minutu kada su Kante, Pulišić i Maunt izveli akciju koja je zadala poslednji udarac potpuno anemičnim Madriđanima ove večeri.

Tako se Čelsi plasirao u svoje novo finale u kom će igrati za svoju drugu titulu šampiona Evrope, posle 2012. godine i čuvene pobede posle penala nad Bajernom u Minhenu.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

ČELSI - REAL MADRID 2:0 (1:0) - Prvi meč 1:1

II POLUVREME

Kraj meča, Čelsi ide u finale.

90 + 3. minut - Džejms tuće pored gola. Žiru menja Haverca.

89. minut - Dijaz menja očajnog Azara.

88. minut - Ris Džejms menja Aspilikvetu, a Zijeh Maunta.

85. minut - GOOOOOL - Čelsi vodi sa 2:0. Sjajni Kante ponovo je ukrao loptu fudbalerima Reala, dodao je do Pulišića koji je lepo asistirao Mauntu za gol vredan finala.

81. minut - Pulišić u prilici, ali loše šutira.

76. minut - Rodrigo menja Kazemira.

73. minut - Čelsi ponovo preti preko Silve, al opet nema drugog gola.

67. minut - Pulišić menja Vernera.

66. minut - Još jedan promašaj Čelsija, Verner je sjajno povukao kontru i uposlio Kantea, čiji je udarac izblokirao Valverde.

65. minut - Konačno udarac Reala, ali Azarov šut brani Kurtoa.

63. minut - Valverde menja Mendija, a Asensio Vinisijusa. Dvostruka izmena Zidana.

59. minut - Neverovatno je šta Čelsi promašuje. Haverc je izašao sam na Kurtou i umesto u gol pogodio je Belgijanca u nogu.

53. minut - Velika prilika, Maunt je promašio stopostotnu šansu.

52. minut - Još jedna šansa za Čelsi, ali Tijago Silva šutira glavom preko gola posle prekida.

47. minut - Haverc ponovo pogađa prečku.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Londonu.

I POLUVREME

POLUVREME: Čelsi vodi sa 1:0.

43. minut - Dobar nepad Čelsija, ali nisu uspeli Maunt i Verner.

35. minut - Još jednom Benzema i još jednom spektakularna odbrana Mendija.

28. minut - GOOOOOL - Čelsi vodi sa 1:0. Kante je sjajno uposlio Haverca, koji pogađa prečku, ali se na pravom mestu našao Verner i sa nekoliko metara glavom ubacuje loptu u nečuvanu mrežu Real Madrida.

26. minut - Fantastičan udarac Benzeme i još bolje odbrana Mendija.

18. minut - Verner postiže gol, ali je poništen zbog ofsajda.

17. minut - Udarac Modrića, Mendi lako brani.

12. minut - Maunt je bio u prilici, odbrana Kurtoe. Pre toga i Rudiger je šutirao, ali Belgijanac takođe brani.

11. minut - Prvi udarac na meču, Kros je iz velike daljine tukao, Mendi lako odbranio.

6. minut - Osim nekoliko oštrif faulova Čelsija, bez zanimljivih dešavanja na Bridžu.

1. minut - Krenuo je meč u Londonu.

UVOD

20:30 - Eden Azar se po prvi put vraća na Stamford Bridž od kada je London zamenio Madridom.

20:15: Poznati su sastavi timova: