PREOKRET SITIJA U PARIZU: Potpuni POTOP Pari sen Žermena!

Autor: Republika

28.04.2021

19:15 >> 21:00

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su 2:1 na gostovanju Pari sen Žermenu u prvom duelu dvomeča Lige šampiona.

Slavlje Sitija posle drugog gola

Milijarderski derbi je protekao u odvojenim periodima nadmoći, PSŽ-u je pripalo prvo, a Sitiju drugo poluvreme.

Štoper domaćih Markinjos je u 15. minutu dao gol glavom posle odlične lope Anhela di Marije iz kornera.

Siti je nastavio strpiljo sa svojom igrom i došao do preokreta preko dva fantastična gola. Centaršut Kevina de Brujnea u 64. minutu nenadano je završio u golu, golman Kejlor Navas je ostao ukopan na gol-liniji.

Izabranici Pepa Gvardiole su nastavili na nadiranjem. Rijad Marez je fenomenalnim slobodnjakom kroz živi zid doneo "grašane u vođstvo u 72. minutu.

Ubrzo je ušla nervoza u igrače domaćih, vrhunac je bio crveni karton za Kimpembea posle krvničkog starta, koji je mogao da rezultira prelomom noge.

Revanš se igra 4. maja na Etihadu.

- Kraj utakmice! Siti ima dobru prednost pred revanš!

- 87. minut - Pokušaj Fodena levom nogom, pravo u Navasa.

- 78. minut - Crveni karton za Kimpembea! Užasan start đonom na zglob rivala, moglo je doći do loma noge.

- 72. minut- GOOOOOOOL! Bomba Mareza iz slobodnog udarca! Siti stigao do preokreta u Parizu.

- 64.minut - GOOOOOOOL! Kevin de Brujne izjednačava! Kapiten Sitija prekida uspavanku u Parizu. Nenadan pogodak sa velike distance desio se zahvaljujući nesporazumu golmana Navasa i odbrane PSŽ-a. Ono što je trebalo da izgleda kao centaršut za pokušaj glavom, pretvorilo se u prelep pogodak.

Zanimljivo, ovo je prvi gol Mančester Sitija u polufinalima Lige šampiona.

- 61. minut - De Brujenov volej daleko preko gola. Zinčenko menja Kasnela u Sitiju.

- Početak drugog poluvremena!

Kraj poluvremena.

- 42. minut - NAJOZBILJNIJA ŠANSA ZA SITI! Foden sam-samcijat na ivici šesnaesterca šutira pravo u Navasa. Ovo je moralo da bude gol.

- 35. minut - PSŽ plete mrežu oko gola Sitija. Di Marija progiraca, ali Mbape i Nejmar nikako ga realizuju.

- 21. minut - Šansa za Siti. Bernardo Silva je pokušao klizeći da spoljnom stranom leve noge završi dugu loptu pored stative, ali Navac brzim refleksima sprečava.

- 15. minut - GOOOOOOOOOL! Markinjos za vođstvo Parižana! Štoper i kapiten domaćih glavom finišira korner asistenciju Anhela di Marije.

- 13. minut - Opasnost pred golom Sitija! Nejmar šutira iz izgledne pozicije u šesnaestercu, Ederson paradom sapsava.

- 2. minut - Nejmar zapretio, Kilijan Mbape ga proigrao u kontri, ali Brazilac loše šutira. Tek je zagrevanje.