26.04.2021

20:41

Velika "trojka" Lacija u italijanskom prvenstvu.

Korea protiv Milana

Fudbaleri Lacija savladali su Milan u derbiju 33. kola Serije A na "Olimpiku" rezultatom 3:0 (1:0), čime su se nebesko-plavi vratili u trku za plasman u Ligu šampiona.

Lacijali su bili bolji rival od prvog do poslednjeg minuta susreta. Dvostruki strelac za domaćina bio je Hoakin Korea, a slavlje je overio Ćiro Imobile tri minuta pre kraja utakmice. "Rosoneri" su svoje šanse propustili u prvom poluvremenu, kada je ofanzivni vezista Hakan Čalhanoglu u dva navrata promašivao stopostotne prilike.

Korea je prvi pogodak postigao već u drugom minutu, na dodavanje kolege iz špica tima iz prestonice Italije.

U 43. minutu poništen je gol Lazarija zbog minimalnog ofsajda, a početkom drugog poluvremena na semaforu je već stajalo 2:0.

Konačan rezultat postavio je Imobile, svojim sedmim golom u karijeri protiv Milana.

Sergej Milinković-Savić i saigrači stigli su do 61. boda, dok je Milan izjednačen sa Juventusom i Napolijem na deobi trećeg mesta sa po 66.