SUPERLIGA: Rad nastavio da GAZI, Napredak PONIZIO Proleter, Čuka "pala" sa KROVA!

15:07

SA početkom u 15 časova odigrano je pet mečeva 33. kola Linglong Superlige Srbije.

Fudbaleri Rada

U svih pet utakmica domaćini su ostvarili pobede.

Rad je nastavio sa neverovatnim partijama u prolećnom delu prvenstva i upisao je četvrti trijumf u nizu. Na Banjici je savladana Bačka sa 3:0.

Strelci su bili Kaluđerović u 15. iz penala, Šarić u 48. minutu i u 87. minutu Damnjanović.

Važnu pobedu upisao je i Javor u Ivanjici, protiv prežaljene Mačve bilo je 2:0. Domaćin je u Ivanjici četiri puta pogodio okvir gola, dva puta prečku i dva puta stativu, ali su tako i dve lopte završile u mreži ekipe iz Šapca.

Balabanović je pogodio u trećem za vođstvo, dok je Ilić duplirao prednost u 44. minutu. Ilić je promašio i penal u 27. minutu.

Napredak je bodove spasa našao u deklasiranju Proletera u Kruševcu sa 5:0. Strelci su bili Melunović u 5, 54. i 69. minutu za het-trik i Cuković 67. i u 86. minutu Bačanin.

Mladost je u Lučanima savladala TSC posle preokreta sa 2:1 (0:1).

Gosti su poveli golom Stanojeva u 42, ali su onda u 57. minutu skrivili penal i ostali sa igračem manje.

Jovanović je realizovao penal za izjednačenje u 59. minutu, dok je pobedu doneo Bojović u 78. minutu.

Voždovac je kao domaćin savladao Čukarički sa 2:1 (1:1).

Golove za Voždovac postigli su Milosavljević u 13. i Purtić u 58. minutu sa penala, dok je Kovač u 31. bio strelac za goste sa Banovog Brda.