KOMPLETIRANO KOLO BUNDESLIGE: Volfsburg gleda odozgo na Kostića i Jovića, Dortmund siguran

21.04.2021

20:36

Volfsburg je pobedio Štutgart 3:1 u utakmici 30. kola Bundeslige.

Fudbaleri Borusije

Volfsburg se posle ova tri boda popeo na treće mesto nemačkog prvenstva sa 57 bodova, prešavši Ajntraht iz Frankurta.

Prvi gol bio je delo Ksavijera Šlagera u 13. minutu. Štutgart je imao priliku da izjednači u 26. minutu, ali je Filipu Fosteru odbranjen penal. Samo tri minuta kasnije, promašeni jedanaesterac je kažnjen, strelac je Vut Veghorst.

Na 3:0 je podvisio Janik Gerhardt u 65. minutu, druga asistencija za Josipa Brekala na meču. Rezultat je smanjio Gonzalo Kastro u sudijskoj nadoknadi.

Borusija Domrtmund je pogocima Karka Rojsa u 27. minutu i Rafaela Gereira u 88. minutu savladala Union Berlin.

Hofenhajm je bio bolji od Borusije Menhengladbah 3:2, Majnc je minimalcem trijumfovao nad Verderom.