REAL I BARSA TRLJAJU RUKE: Samoubistvo Atletiko Madrida i dalje traje!

11.04.2021

22:09

Fudbaleri Betisa i Atletiko Madrida remizirali su 1:1 u okviru 30. kola španske Primere.

Dijego Simeone

Atletiko Madrid se vratio na prvo mesto Primere, ali ima samo bod više od drugoplasiranog Reala i dva od treće Barselone. Do pre samo nekoliko nedelja prednost Jorgandžija u odnosu na rivale bila je mnogo veća.

Atletiko je u poslednjih pet kola osvojio samo osam bodova i tako dozvolio Realu i Barsi da se u potpunosti vrate u trku za šampionskom titulom.

Janik Karasko je u petom minutu doneo prednost Atletiku kada je dobro reagovao na jednu odbijenu loptu.

Deset minuta kasnije Saul je imao priliku za 0:2, ali je Bravo sjajno odbranio. U 20. minutu, Betis je izjednačio, Aleks Moreno je uposlio Kristijana Telja koji je preciznim udarcem zatresao mrežu, 1:1.

Domaći tim je u 74. i 76. minutu imao dve velike prilike, ali je Oblak bio na visini zadatka, da bi potom Atletiko u 90. i petom minutu nadoknade imao dve dobre situacije, ali se rezultat nije promenio.

U narednom kolu, 18. aprila Atletiko dočekuje Eibar, dok Betis 21. aprila dočekuje Atletik Bilbao.