(VIDEO) JOVIĆ PREKINUO POST: Srbin doprineo goleadi protiv Volfsburga, Bajern bez pobede!

Autor: Republika

10.04.2021

14:37

Srpski napadač Luka Jović se upisao u strelce na utakmici protiv Volfsburga završenoj 4:3 za tim iz Frankfurta.

Luka Jović

Jović je zatresao mrežu Volfsburga u 27. minutu utakmice na asistenciju Andrea Silve u 27. minutu.

Pozajmljeni igrač Real Madrida je upisao četvrti gol za klub iz Frankfurta, prvi od 23. januara i utakmice sa Arminijom.

Pre toga, mrežu protivnika je pogađao na svom debiju, 17. januara protiv Šalkea.

Od utakmice s Bilefeldom je odigrao devet mečeva, što od starta što sa klupe, i nije se upisivao u strelce.

Goleada na Komercbank areni krenula je od šestog minuta golo Ridla Bakua za prednost gostiju. Usledio je preokret Ajntrahta, prvo golovom Daičija kamade dva minuta kasnije, zatim jovića. Izjednačenje je došlo preko Veghorsta u 46. minutu, da bi Ajntraht odmah odgovorio sa dva gola, Andre Silva u 54. i Erik Durm u 61. su pogodili mrežu Volsburga. Autogol Tute je samo smanjio razliku u 85. minutu, do remija u finišu nije došlo.

O ostalih danas odigranih utakmica 28. kola Bajern je remizirao 1:1 sa Union Berlinom, Herta i Borusija Menhengladbah su takođe igrači nerešeno, bilo je 2:2 u Berlinu. Lajpcig je upisao ubedljiv trijumf 4:1 protiv Verdera.

Do kraja kola treba da se odigraju još Štutgart-Borusija Dortmund (18:30) i Šalke-Augzburg (nedelja, 15:30)