07.04.2021

20:41 >> 20:54

Gosti uspešni u preostalim duelima četvrtfinala Lige šampiona.

Bajern-PSŽ

Pari sen Žermen je u izuzetno uzbudljivoj utakmici uspeo da pobedi Bajern na "Alijanc areni" sa 3:2, pre svega zahvaljujući sjajnom tandemu Nejmar-Mbape.

Parižani su odmah u trećem minutu poveli preko Kilijana Mbapea. Prednost je duplirao Markinjos u 28. minutu, druga astitencija Nejmara. Međutim, Nemci su Nemci i nisu se predavali. Naletali su uporno, kreirali bezbroj šansi i na kraju došli do izjednačenja. Prvo je Čupo-Moting smanjio glavom u 35. minutu, Miler je u 60. minutu poravnao rezultat.

PSŽ je nastavio da se teškom mukom brani i odgovara kontrama, preko jedne takve su došli i do trećeg gola. Naravno, Mbape na treće proigravanje Nejmara.

Čelsi je na neutralnom terenu u Sevilji pobedio Porto sa 2:0.

Mejson Maunt je odličnom solo-akcijom doveo Londonce do vođstva. Porto je pretio, bio konkretniji do kraja meča, ali je nespretna reakcija odbrambenog igrača dovela Čilvela do zicera pred golmanom za šetnju do gola.

Revanši su na rasporedu 13. aprila.

Porto-Čelsi

- Kraj.

- 88. minut - Tomas Miler propušta izuzetnu šansu, ništa od remija u Minhenu. Nemac je šutirao iz okreta ali se okliznuo po snegu i lopta ode pored gola.

- 85. minut - GOOOOOOOL! Čilvel zacementirao trijumf Čelsija!

- 68. minut - GOOOOOOOL! KILIJAN MBAPE! Hitri Francuz odlično koristi kontrapanad i loptu Nejmara za siguran finiš! Palo je pet golova, a još ostaje 20 minuta do kraja.

- 60. minut - GOOOOOOL! Bajern izjednačio preko Milera!

- 59. minut - Mbape se našao sam-samcijat pred Nojerom, ali je golman Bajerna vrhunski reagovao.

- 61. minut - Čelsi propustio stopostotnu šansu.

55. minut - Porto pravi obruč oko gola Čelsija, ređaju se šansa za šansom. Fali samo konačna realizacija.

- 53. minut - Luis Dijaz srušen u kaznenom prostoru Čelsija. Sudija je procenio da nema govora o penalu.

- Nastavila se igra posle velike pauze.

- Poluvreme.

- 42. minut - Pepe odlično pokušava glavom, Porto ne dolazi do izjednačenja.

- 35. minut - GOOOOOOOL! Čupo-Moting smanjuje na 2:1! Bavarci neumorno nadiru uprkos zaostatku. Napadač Bajerna glavom je matirao Navasa.

- 32. minut - GOOOOOOOL! - Čelsi poveo protiv Porta! Strelac Mejson Maunt!

- 28. minut - GOOOOOOOL! Markinjos duplira prednost PSŽ-a! Igrači bajerna nisu odreagovali, čekajući da sudija svira ofsajd, što je Markinjos dočekao kao poklon.

Nejmar je dvostruki asistent, a tek je prvo poluvreme.

- 24. minut - Umalo gol Porta direktno iz kornera! Otavio je odlično centrirao, ali Mendi koncentrisan.

- 19. minut - Bajern i pored zaostatka u naletu. Kreiraju šanse u 16 metara PSŽ. Na duelu Porta i Čelsija mirno.

- 12. minut - Draksler pogađa mrežu Bajerna, ali Mbape se prethodno nalazio u ofsajdu.

- 10. minut - Miler pred Navasom loše šutira, Bajern propušta ozbiljnu šansu.

- 3. minut - GOOOOOOOL! Mbape! Bajern je pogodio prečku posle prvog kornera i velika nepropuštena šansa je kažnejna na drugoj strani. Nejmar je u kontra-napadu lagano proigrao Mbapea koji je rutinski postigao gol.