RAZLIKA U KLASI: Liverpul u drugom poluvremenu UNIŠTIO Arsenal na krilima Žote i Salaha!

03.04.2021

21:05

Fudbaleri Liverpula savladali su Arsenal sa 3:0 u okviru 30. kola Premijer lige.

Slavlje fudbalera Liverpula

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a šampion Engleske je u preostalih 45 minuta pokazao razliku u klasi i postigao tri gola za važnu pobedu u borbi za plasman u Ligu šampiona. Liverpul je peti na tabeli sa 49 bodova i ima dva manje od Čelsija. Arsenal je 9. sa 42 boda.

Igrač utakmice svakako je Portugalac Diogo Žota, koji je dao dva pogotka. U strelce se, takođe, upisao i Mohamed Salah.

Sve do 64. minuta je delovalo da ćemo po ko zna koji put u derbiju ove sezone gledati utakmicu bez golova.

Ipak, Diogo Žota je otvorio Arsenal, pogotkom glavom, nakon sjajne asistencije Aleksandera Arnolda.

Samo četiri minuta kasnije Salah je pokazao brzinu, snalažljivost i smirenost, rutinski rešivši situaciju pred golom Lena.

Na kraju, loš pas Gabrijela, koji trenutak kasnije iskoristio je Žota, posle dodavanja Salaha, odnosno smirivanja lopte Manea, postavivši konačan rezultat.

Do kraja susreta Egipćanin je, baš kao i Mane, mogao do još jednog gola, ali Leno je nekako uspeo da spasi čast svoje ekipe.