KVALIFIKACIJE ZA KATAR: Nemci rutinski, Grci šokirali Špance, goleade u Rumuniji i Mađarskoj!

21:50

Od 20:45 odigrano je 11 mečeva kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Fudbaleri Nemačke

Nemci su u grupi J rutinski savladali Island sa 3:0.

Panceri su poveli lako i brzo sa 2:0 golovima Gorecke i Haverca u 3. i 7. minutu. Činilo se da će Nemci do vrha napuniti mrežu Islanđana, ali je domaćin do kraja meča postigao samo još jedan gol i to preko Ilkaja Gindogana.

U istoj ovoj grupi sjajan meč odigrali su Rumunija i Severna Makedonija, a na kraju je slavio domaćin sa 3:2. Rumuni su poveli sa 2:0, ali su Makedonci golovima Ademija i Trajkovskog stigli do izjednačenja. Ipak, samo par minuta kasnije u samoj završnici utakmice, Hadži donosi trijumf Rumuniji.

U poslednjem meču ove grupe Jermenija je minimalnim rezultaton odnela pobedu iz Lihtenštajna.

U grupi B Španci su doživeli šok na svom terenu. Oni su remizirali 1:1 sa Grcima.

Crvenu furiju je u vođstvo doveo Alvaro Morata u prvom poluvremenu, a veliki bod Grcima doneo je Bakasetas sa bele tačke u drugom poluvremenu.

Švedska je kao domaćin savladala Gruziju sa 1:0, a jedini gol postigao je Klaeson na asistenciju Ibrahimovića.

U grupi I Englezi su u šarenolikom sastavu pregazili San Marino sa 5:0. Dva gola postigao je Kalvert-Luin, a po jedan Vord-Prauz, Votkins i Rahim Sterling.

Za razliku od ovog meča mnogo zanimljivo bilo je u duelu Mađarske i Poljske koji je na kraju završen rezultatom 3:3.

Domaćin je preko dvostrukog strelca Salaja poveo sa 2:0. Ipak, Poljaci u 60. i 61. minutu postižu po gol i stižu do izjednačenja, strelci su bili Pjontek i Jozvijak. Mađarska u 78. minutu golom Orbana ponovo stiže do vođstva, ali važan bod gostima u 83. minut donosi Robert Levandovski.

Albanija je u ovoj grupi savladala Andoru u gostima sa 1:0.

Italija je u meču grupe C rutinski savladala Severnu Irsku sa 2:0, a strelci su bili Berardi i Imobile u prvom poluvremenu.

Ranije tokom dana u meču ove iste grupe Švajcarska je savladala Bugarsku u gostima sa 3:1.