POBEDA VELIKA KAO SIBIR: Maestralni Mitrović režirao preokret, Srbija posle drame savladala Irsku!

24.03.2021

19:00 >> 21:33

Fudbaleri Srbije savladali su Irsku posle preokreta sa 3:2 u prvom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Junak... Aleksandar Mitrović

Dragan Stojković Piksi je tako debitovao trijumfom na klupi Srbije.

Orlovi su do pobede stigli veoma teško i posle preokreta, ali zasluženo. Junak trijumfa našeg tima bio je rezervista i dvostruki strelac Aleksandar Mitrović! Napadač Fulama je tako postao rekorder državnog tima po broju golova (38).

Utakmica na Marakani je krenula veoma mirno, i sem kornera Iraca na samom početku, nije bilo nikakvih uzbuđenja. Ipak, u 18. minutu prva ozbiljnija situacija pred našim golom i Irci stižu u vođstvo. Braun je sjajno nadskočio Mladenovića i glavom doneo prednost svom timu.

Srbija je u tim trenucima izgledala bezidejno, o čemu dovoljno govori to da nismo mogli da stvorimo ni šansu, a kamoli postignemo gol.

Međutim, kako se bližio kraj prvog poluvremena, Piksijevi momci su bivali sve bolji. U 40. minutu posle sjajne akcije Mladenovića, Tadića i Vlahovića, napadač Fiorentine preciznim udarcem donosi izjednačenje Srbiji. Ovaj gol je pokrenuo Orlove, pa smo do kraja poluvremana imali još jednu priliku preko Đuričića.

Drugo poluvreme krenulo je poništenim golom Vlahovića i velikom prilikom Klarka posle udarca glavom nakon kornera. Piksi je u 63. minutu napravio ključnu stvar, ubacio je Mitrovića i Maksimovića, a napadač Fulama mu je brzo pokazao da je doneo pravu odluku.

U 68. minutu najlepši trenutak utakmice, Mitrović je prelepim lob udarcem sa 30ak metara savladao izletelog Traversa za preokret i vođstvo Srbije. Gol koji će svakako ući u izbor za najlepši u čitavim kvalifikacijama.

Sedam minuta kasnije novi pogodak novog rekordera. Pavlović je sjajno povukao loptu, dodao do Tadića, a ovaj je preciznim centaršutem pronašao Mitrovića koji je nadskočio Klarka i povećao na 3:1.

Činilo se da će "Orlovi" na debiju Dragana Stojkovića Piksija lako upisati pobedu, ali se za to "pobrinuo" Stefan Mitrović neshvatljivim kiksom i poklonjenim golom Ircima.

Tada je vratio kratku loptu golmanu Dmitroviću, što je iskoristio Long, vratio Kolinsu, a ovaj uneo dramu.

Ipak, Srbija je izdržala u poslednjim minutima... I uhvatila zalet za Katar sa jako bitnom pobedom, nad direktnim konkurentom, što se nije desilo čak 11 godina – da kvalifikacije "Orlovi" uspešno započnu.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

SRBIJA - IRSKA 3:2 (1:1)

II POLUVREME

KRAJ MEČA I VELIKA POBEDA SRBIJE!

89. minut - Žuti karton Pavlovića.

86. minut - GOOOOOL - Irska smanjuje na 3:2. Veliki kiks naše odbrane i golmana, Kolins je to iskoristio.

78. minut - Tadić izlazi iz igre, ulazi Gudelj. Kapitensku traku do kraja meča preuzeo je Stefan Mitrović.

75. minut - GOOOOOL - Mitrović donosi 3:1 Srbiji. Kakav meč igra Mitrović, Pavlović je sjajno povukao loptu dodao je do Tadića koji je centrirao srpskom napadaču. Mitrović je nadskočio Klarka i ponovo savladao Treversa.

68. minut - GOOOOOL - Magija Aleksandra Mitrovića. Prelep lob napadača Fulama, biće ovo jedan od najlepših golova u kvalifikacijama.

68. minut - Vlahović neprecizan glavom.

63. minut - Ulaze Mitrović i Maksimović, izlaze Đuričić i Račić.

62. minut - Sada je Srbija imala veliku priliku, ali je Vlahović zakasnio u poslednjem trenutku.

57. minut - Veliku šansu posle kornera propušta Klark.

51. minut - Vlahović postiže novi gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme na Marakani. Kostić ulazi umesto Mladenovića.

I POLUVREME

45 + 1. minut - Poluvreme na Marakani, nerešeno 1:1.

44. minut - Još jedan udarac Đuričića, brani Travers. U nastavku akcije direktan šut Tadića na gol, ali opet siguran golman Iraca.

43. minut - Razigrala se Srbija, Mladenović je sjajno pronašao Đuričića, čiji šut je izblokiran.

40. minut - GOOOOOL - Srbija stiže do 1:1. Konačno sjajna akcija Srbije, Tadić je maestralno asistirao Vlahoviću koji je preciznim udarcem doneo 1:1 Srbiji.

30. minut - Srbija bezidejna, naš tim i dalje bez prave šanse.

18. minut - GOOOOOL - Republika Irska vodi sa 1:0. Alan Braun je sjajno šutirao glavom i savladao Dmitrovića.

10. minut - Bez zanimljivih dešavanja na Marakani.

2. minut - Irci su prvi pripretili. Imali su dva kornera, a opasno je bilo posle drugog. Ipak, odbranio se naš tim.

1. minut - Krenula je utakmica na stadionu Rajko Mitić.

UVOD

20:30 -

20:00 - Kao što smo već objavili, poznat je sastav Srbije na ovom meču, a sada imamo i postavu Iraca.