DUPLI PREOKRET NA "ARTEMIO FRANKIJU": Ibrahimović i Vlahović SJAJNI, "Rosoneri" posle DRAME srušili Fiorentinu!

21.03.2021

19:02

Sjajan meč u 28. kolu Serije A.

Zlatan ibrahimović na meču Fiorentina-Milan

Fudbaleri Milana savladali su Fiorentinu na "Artemio Frankiju" u 28. rundi italijanskog prvenstva sa 3:2 (1:1).

"Rosoneri" su poveli na startu meča, ali je "viola" uzvratila preko Pulgara i Riberija za 2:1, da bi četa trenera Stefana Piolija smogla snage za preokret i velika tri boda.

Zlatan Ibrahimović je svojim 15. golom u 9. minutu "otvorio" domaćina, ali je usledilo ekspresno izjednačenje osam minuta kasnije. Reprezentativac Srbije Dušan Vlahović asistirao je vremešnom Francuzu u 52. minutu, da bi potom Dijaz i Čalhanoglu bili precizni za konačnih 3:2.

Milanezi su tako iskoristili kiks Juventusa, pa su se učvrstili na drugom mestu tabele Serije A sa 59 bodova, šest manje od vodećeg Intera, uz utakmicu manjka, dok je Fiorentina 14. sa 29 bodova.