TORINO I RONALDO U SUZAMA: Čudesni Porto sa igračem manje posle PRODUŽETAKA eliminisao Juventus!

09.03.2021

19:00 >> 22:34

Fudbaleri Porta plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

U Šoku Kristijano Ronaldo

Porto je eliminisao Juventus posle produžetaka i pored poraza od 3:2. U regularnih 90 minuta bilo je 2:1 za Staru damu, pa se ušlo u dodatnih 30 minuta.

Juventus i Kristijano Ronaldo će tako još jednom ostati bez trofeja Lige šampiona, a ovog puta  su zaustavljeni već u osmini finala, iako su bili ogromni favoriti protiv Portugalaca.

Stara dama je odigrala još jedan veoma prosečan meč i Porto je zasluženo prošao dalje, iako je imao igrača manje.

Juventus je odigrao katastrofalno prvo poluvreme, iako ga je otvorio stopostotnom šansom Alvara Morate, kada je Marćesin volšebno odbranio.

Porto je bio mnogo konkretniji, ofanzivnije orijentisan i to mu se isplatilo u 19. minutu. Zapravo, Mehdi Demiral je poklonio penal startom nad Taremijem, a siguran sa 11 metara bio je Serđo Oliveira.

Uprkos prednosti, Porto nije odustajao od pretnji Vojčehu Ščešnjem, a Juventus je bio katastrofalan.

Ipak, u drugom poluvremenu sve se menja. Juventus već u 49. minutu stiže do izjednačenja. Federiko Kijeza postigao veoma lep gol. Kristijano Ronaldo je izbegao ofsajd i lepo odložio do Kijeze koji je pogodio dalji ugao.

Pet minuta kasnije Mehdi Taremi pravi golemu glupost šutnuvši loptu posle sudijskog zvižduka. Bjorn Kujpers nije imao izbora i morao je da ga isključi.

Juve je to ubrzo iskoristio i u 63. minutu stiže do totalnog preokreta.

Huan Kvadrado je centrirao sa desne strane, a to je u 14. asistenciju Kolumbijca ove sezone pretvorio, ponovo, Kijeza.

Porto je opasno pretio iz kontre, pa je Juventus kako se meč bližio kraju sve manje kidisao ka golu Marćezina.

U nadoknadi vremena poništen je gol Alvaru Morati zbog malog ofsajda, a potom je Kvadrado pogodio prečku fantastičnim udarcem levom nogom sa preko 20 metara.

U produžecima vrlo nervozna igra i jednih i drugih, verovatno usled fizičke istrošenosti i praktično nismo videli ništa. Sve do 115. minuta.

Tada je Serđo Oliveira izveo slobodan udarac sa preko 20 metara, loptu poslao kroz noge Kristijana Ronalda i savladao Ščešnjeg za erupciju oduševljenja gostiju.

Međutim, samo minut i po kasnije je Juventus odgovorio. Posle kornera sa desne strane je Rabio skočio i pogodio za 3:2.

Krenula je opsada gola, prava drama, čak i na silu su pokušavali Italijani, ali nije bilo vremena i Porto je u četvrtfinalu!

Tokove utakmica mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

BORUSIJA DORTMUND - SEVILJA 2:2 (1:0)

JUVENTUS - PORTO 3:2 (0:1, 2:0)

PRODUŽECI

125. minut - PORTO JE U ČETVRTFINALU LIGE ŠAMPIONA.

117. minut - GOOOOOL - Juventus odmah stiže do 3:2. Korner je sjajno izveo Juventus, a Rabio je glavom savladao Marćezina.

115. minut - GOOOOOL - PORTO IZJEDNAČUJE NA 2:2. Bombetina Serđa Oliveire sa skoro 30 metara, Porto na korak od prolaska dalje.

113. minut - Oprobao se i Morata, ali Marćezin rutinski interveniše.

109. minut - Pokušaj Ronalda, ali ga je blokirao Pepe.

105. minut - Osim žutih kartona Kvadrada, Bernadeskija i Oliveire, malo šta je bilo zanimljivo u prvom produžetku.

101. minut - Osim poluprilike Marege, bez većih uzbuđenja u Torinu.

90. minut - Krenuli su produžeci u Torinu.

II POLUVREME

Sevilja je prošla dalje, a u Torinu će se igrati produžeci.

90 + 6. minut - GOOOOOL - Sevilja poravnava na 2:2. En Nesiri je ponovo strelac, ali pitanje je da li ima vremena i dalje za Sevilju.

90. minut - Marko Grujić menja Uribea.

80. minut - Bliže se produžeci u Torinu, Dortmund na korak od prolaska dalje.

68. minut - GOOOOOL - Sevilja smanjuje na 2:1. El Nesiri je rezantnim udarcem sa bele tačke vratio svoj tim u život.

63. minut - GOOOOOL - Juventus vodi sa 2:1. Neverovatni Kijeza postiže novi gol, sjajno je Kvadrado centrirao, a Italijan glavom sproveo loptu u mrežu.

56. minut - Kijeza pogađa stativu, neverovatna šansa za Juventus, Pepe je u nastavku akcije spasio Porto.

54. minut - Kakva odluka sudije Kujpersa, pokazao je drugi žuti i crveni karton Taremiju zbog toga što je šutnuo loptu posle sudijskog zvižduka. Porto ostaje sa igračem manje.

54. minut - GOOOOOL - Holand sada ne promašuje, 2:0 za Dortmund. Bonu je ponovo pogodio stranu, ali ovog puta nije mogao da odbrani.

53. minut - Ponoviće se penal, pošto je golman Sevilje ranije krenuo sa gol-linije.

52. minut - Bonu prani penal Holandu, a zatim ne uspeva da pogodi ni iz odbitka.

50. minut - Zanimljiva situacija, Holand je postigao gol. Posle pregledavanja VAR snimka gol je poništen, ali je Dortmund dobio penal pošto je u narednoj akciji Norvežanin oboren u kaznenom prostoru rivala.

49. minut - GOOOOOL - Juventus stiže do 1:1. Kijeza postiže gol i vraća Staru damu u igru.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

I POLUVREME

Poluvreme u Torinu i Dortmundu, čekaju nas zanimljivih 45 minuta.

45 + 1. minut - Opasan udarac Oliveire, Poljak još jednom siguran.

35. minut - GOOOOOL - Dortmun je poveo sa 1:0. Gol je naravno postigao Erling Holand.

27. minut - Morat ponovo preti, Marćezin ponovo brani.

25. minut - Dva opasna napada Porta i dve odbrane golmana Juventusa.

19. minut - GOOOOOL - Porto vodi sa 1:0. Demiral je skrivio penal, a Serđo Oliveira ga je rutinski iskoristio, pošto je Ščesnog poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

6. minut - Dve velike šanse za Taremija. Prvo je Bonući u poslednjem trenutku reagovao, a onda je i prečka sprečila Taremija da dovede Porto u prednost.

3. minut - Stopostotna šansa za Moratu posle centaršuta Kvadrada, ali spektakularna odbrana Marćezina.

1. minut - Krenuli su mečevi u Dortmundu i Torinu.