(VIDEO) DŽINOVSKI KORAK KA SKUDETU: Minimalac Intera protiv Atalante za PLUS ŠEST!

08.03.2021

23:05

Inter zabeležio petu uzastopnu pobedu i učvrstio se na liderskoj poziciji u šampionatu Italije.

Udarni tandem Intera - Lukaku/Martinez

Fudbaleri Intera napravili su krupan korak ka osvajanju Skudeta pošto su u 26. kolu Serije A savladali Atalantu na "Đuzepe Meaci" sa 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Milan Škrinjar u 54. minutu susreta, nakon što se odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju.

Vodećem pogotku prethodilo je katastrofalno prvo poluvreme "neroazura" koji za 45 minuta nisu uputili nijedan udarac ka golu rivala, prvi put u šampionatu ove sezone. Četu Antonija Kontea spasao je sjajni Samir Handanović kada je u 40. minutu fenomenalno intrvenisao posle pokušaja Duvana Zapate.

Nakon Škrinjarevog pogotka, domaćin je zadržao minimalac vredan 62. boda u Seriji A. Inter sada beži šest poena drugoplasiranom Milanu i deset Juventusu. Atalanta sada zaostaje bod za četvrtom Romom koja je na mestu koje direktno vodi u Ligu šampiona sledeće sezone.