SERGEJ TRAGIČAR U TORINU: Spektakularan PREOKRET Juventusa protiv Lacija!

06.03.2021

21:48

Fudbaleri Juventusa savladali su Lacio rezultatom 3:1 (1:1) u derbiju 26. kola italijanske Serije A.

Fudbaleri Juventusa

"Stara dama" je došla do pobede nakon preokreta i to u periodu kada na terenu nije bio Kristijano Ronaldo.

Lacio je i prvi poveo, i to u 14. minutu kada je Hoakin Korea nadmudrio Demirala i lako savladao Ščešnjeg.

Juve je preuzeo konce meča i do kraja prvog poluvremena uspeo da izjednači. U 39. minutu je Adrijan Rabio matirao Pepea Reinu efektnim udarcem i sa 1:1 se otišlo na odmor.

Drugi deo je otvorio Sergej Milinković-Savić pogođenom prečkom. Definitivno nije imao sreče da zatrese mrežu kluba koji se često interesovao za njegove usluge.

Pirlo je u ovom susretu odmarao Kristijana Ronalda za utakmicu Lige šampiona protiv Porta u utorak (u prvom meču Juve je izgubio 1:2).

Portugalac je startovao na klupi, ali je na terenu bio čovek-odluke Alvaro Morata. Španac je dugo bio u zapećku, u lošoj formi, ali je ovaj derbi rešio sa dva gola za tri minuta.

Najpre je u 57. minutu majstorski završio kontru i iskoristio asistenciju Federika Kijeze.

Potom je Milinković-Savić u 60. minutu nespretno skrivio jedanaesterac nad Eronom Ramzijem i tako dao priliku Morati da postigne svoj drugi, a Juventusov treći gol – 3:1.