05.03.2021

22:58

Sinančeviću i Aniću izmakle medalje na dvoranskom šampionatu Evrope.

Armin Sinančević

Srpski atletičari Armin Sinančević i Lazar Anić osvojili su večeras šesto mesto u finalu Evropskog prvenstva u dvorani koje se održava u Poljskoj.

Sinančević je zauzeo šesto mesto u bacanju kugle rezultatom 20,74 metara.

Prvak Evrope postao je Stanek Tomaš iz Češke Republike sa 21,62 m, vicešampion je  poljski atletičar Mićal Haratik sa 21,47, a trećeplasirani je Filip Mihaljević iz Hrvatske sa 21,31 m.

Anić je bio šesti u finalu skoka u dalj rezultatom 7, 81 metar. Zlatnu medalju osvojio je Grk Miltiadis Tentoglou rezultatom 8, 35 metara. Drugoplasirani je bio Šveđanin Thobias Montler sa 8, 31, a bronzanu medalju osvojio je Kristian Pulli iz Finske rezultatom 8,24.