STANOJEVIĆEVA MAŠINA IMA NOVU ŽRTVU: Partizan nadigrao Vojvodinu i prišao Zvezdi na tri boda zaostatka!

utorak, 2. 3. 2021.| 17:52

0

Fudbaleri Partizana savladali su Vojvodinu sa 2:0 u derbi meču 25. kola Linglong Superlige Srbije.

Starsport
Fudbaleri Partizana

Junak 13. trijumfa zaredom u prvenstvu, a ukupno 14, bio je dvostruki strelac Takuma Asano.

Japanski majstor je odigrao još jedan sjajan meč i predstavljao je konstantnu opasnost golu Novosađana. Postigao je po gol u oba poluvremena, i sad je na koti od 14. pogodaka u Superligi.

Na stadionu u Humskoj gledali smo odličan derbi, u kojem je Partizan bio bolji rival, pa je zasluženo stigao do važnog trijumfa.

Sve to je ispraćeno uz zvukove "huka navijača" sa razglasa, što je dalo poseban ton utakmici, koja je delovala kao prava evropska.

Tako nešto najavljeno je već u uvodnih 15 minuta kada su oba tima imala po nekoliko šansi.

Sve do 25. minuta su mreže mirovale kada je Asano pobegao odbrani gostiju posle genijalne asistencije Miloša Jojića i dijagonalom savladao Simića.

Starsport

Imao je posle toga zicer, ali ono što nije iskoristio u finišu prvog dela jeste malo posle sat vremena igre.

Opet se "iskrao" odbrani Novosađana, "zaspao" je Siniša Saničanin, a Asano iskoristio majstorski pas Birbasa Natha kroz "šumu nogu".

Vojvodina je do kraja pokušavala da unese neizvesnost, igralo se pred golom Vladimira Stojkovića, koji se istakao sa nekoliko odbrana, ali je i imao jedan kiks.

Petar Bojić ga nije iskoristio i Vojvodina je izgubila nadu da će ostati neporažena u Beogradu.

Novosađani su u poslednja dva napada imali nekoliko šansi, ali je Stojković sve odbranio, pa je Partizan još jednom slavio, a da nije primio gol.

Partizan je sada na tri boda zaostatka za Crvenom zvezdom, ali aktuelni šampion ima dva meča manje.

EKSPLOZIJA U MADRIDU? Luka Jović je UDARNA VEST!