OVAKO SE OSVAJA TITULA: Atletiko slavio na PAKLENOM gostovanju!

28.02.2021

22:00

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Viljareal na Madrigalu sa 2:0 u okviru 25. kola Primere.

Žoao Feliks postiže gol

Jorgandžije su ovim trijumfom učvrstile prvu poziciju na tabeli Primere.

Viljareal je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu, ali su gosti poveli autogolom Alfonsa Pedraze. Jan Oblak je u 35. minutu fantastično odbranio udarac Đerara Morena.

Konačan rezultat postavio je rezervista Žoao Feliks u 69. minutu. Do kraja utakmice Viljareal je propustio tri velike šanse, Baena je pogodio prečku, a onda mu je kasnije Oblak fantastično zaustavio udarac. Tome je je prethodila i velika šansa Karlosa Bake, ali je i on bio zamalo neprecizan.

Na kraju velika pobeda Atletika i ogroman korak ka tituli u Primeri. Madriđane u narednom kolu očekuje najverovatnije i ključni derbi ove sezone, na Vandu stiže Real.