ZVEZDA ZASIJALA NA "SAN SIRU": Sjajni Ben, Ivanić i Borjan! Milan ipak u osmini finala!

25.02.2021

18:52 >> 21:59

Velika šteta za aktuelnog srpskog šampiona.

Detalj sa meča Milan-Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Milanom na "San Siru" rezultatom 1:1 (1:1), ali su "rosoneri" zbog gola više postignutog u gostima prošli u osminu finala Lige Evrope.

Bila je to odlična predstava srpskog šampiona protiv sedmostrukog prvaka Evrope, crveno-beli su do poslednjeg minuta bili u igri, ali nisu uspeli da zadaju konačan udarac velikanu.

Golove su postigli Kesi u 8. minutu iz penala, odnosno El Fardu Ben, na dodavanje Ivanića u 24.

Bitan detalj viđen je u 70. minutu susreta, kada je isključen Marko Gobeljić, zbog drugog žutog kartona, a defanzivac kluba iz Ljutice Bogdana je prethodno promašio ogromnu šansu, neometan ispred Donarume.

Crvena zvezda se sada okreće obavezama u Superligi Srbije, a ostaće žal za propuštenim u "gradu mode".

Tok duela mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Milan i Zvezda su remizirali rezultatom 1:1, pa su "rosoneri" golom u gostima prošli dalje

90+3. minut - Kraj utakmice, Milan je prošao u osminu finala.

90. minut - Veliku priliku je promašio Rebić, koji je izblokiran. Igraće se, inače, tri minuta nadoknade vremena.

88. minut - Ulazimo u sam finiš utakmice, Zvezda traži gol vredan osmine finala sa desetoricom.

85. minut - Nikolić je na terenu umesto zapaženog Mirka Ivanića.

83. minut - Aleksandar Katai je proigran po levom boku, ali je šutirao pored desne stative Donaruminog gola. -

78. minut - Milan Pavkov je pokušao da ugrozi rivala, ali je loše zahvatio loptu, doduše iz teške pozicije, pa je italijanski reprezentativni golman ponovo bio dobar.

74. minut - Sedmostruki prvak Evrope je odigrao odličnu akciju. Ibrahimović je pronašao Salemakersa, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije švedskog špica.

Na iskušenjima - Milan Borjan

73. minut - Falčineli je zamenio Pavkova.

71. minut - Katai je na terenu posle tri meseca.

70. minut - Gobeljić je dobio drugi žuti karton.

69. minut - Šansu utakmice promašio je Marko gobeljić. Posle odbijene lopte, šutirao je levom nogom sa nekih pet metara, Donaruma je praktično već bio savladan, ali je defanzivac crveno-belih promašio okvir gola.

66. minut - U igru su ušli Ernandez I Salemakers, Pioli u vatru ubacuje najbolje što ima.

65. minut - Ponovo je Ivanić iskreirao priliku za goste, odložio je do Kange, ali je Gabonac bio neprecizan.

63. minut - Žuti karton je dobio Zlatan ibrahimović.

61. minut - Ponovo dobar potez Mirka Ivanića, koji je oprobao šut iskosa sa leve strane, ali se lopta od Tomorija odbila u korner.

57. minut - Dobar kontranapad crveno-belih, Ivanić je pronašao Gajića koji je uputio oštru loptu pred gol Milana, ipak bez opasnosti po Donarumu.

53. minut - Kombinovali su Ibrahimović i Kesi, probao je Šveđanin, ali je Borjan uhvatio. Ipak, već u sledećem napadu još bolja šansa za domaće. Rebić nije uspeo da zahvati loptu sa tri metra pred golom Zvezde, srećom ostalo je 1:1.

51. minut - Šutirao je rezervista Njegoš Petrović sa distance, ali je to bio neprecizan pokušaj.

50. minut - Tvrd početak drugog poluvremena, "rosoneri" su izveli korner, ali je Borjan ponovo bio na visini zadatka.

46. minut - Počinje drugo poluvreme. Trener Milana Stefano Pioli uveo je Ibrahimovića i Rebića, umesto Krunića i Leaa. Sa druge strane, Stanković je ubacio Njegoša Petrovića umesto Srnića.

Milan-Zvezda 1:1, posle prvog dela igre

45+1. minut - Gotovo je prvo poluvreme.

45. minut - "Požuteo" je Slavoljub Srnić. Čalhanoglu je šutirao iz slobodnog udarca, ali neprecizno.

43. minut - Snažan pokušaj Gelora Kange sa distance, ali je lopta završila van okvira gola koji brani Đanluiđi Donaruma.

38. minut - Pokušao je i turski internacionalac Hakan Čalhanoglu, ali je "jedinica" našeg najtrofejnijweg kluba to lako odbranila.

37. minut - Dalo je propustio veliku priliku, dobio je loptu u kaznenom prostoru crveno-belih, ali je šutirao "mlako", pa je kapiten još jednom spasao Zvezdu!

36. minut - Odlična intvrencija Degeneka, nakon dobrog prodora domaćina po desnom boku, preko Kesija i Kastiljeha. Kanga je dobro reagovao, pa se Zvezda odbranila na "San Siru"!

29. minut - Stvorila se gužva ispred gola gostiju, ali niko nije uspeo ozbiljnije da ugrozi Milana Borjana.

24. minut - GOOOOL! Zvezda je stigla do zasluženog izjednačenja. Ivanić je uposlio Bena, a on je majstorski u donji ugao savladao nemoćnog Donarumu za 1:1!

22. minut - El Fardu Ben je pogodio prečku nakon slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara, sreća je napustila Zvezdu!

18. minut - Crveno-beli su postigli gol preko Bena, nakon udarca iz ugla, ali je Pankov igrao rukom, pa je pogodak poništen.

16. minut - Ben je propustio odličnu šansu, već drugu za Crvenu zvezdu koja je u odličnom periodu igre.

14. minut - Udarac Falčinelija je izblokirao Tomori, pa je srpski prvak dobio korner. Ipak, nije bilo opasnosti po gol domaćih.

8. minut - GOOOOL! Gobeljić je igrao rukom, Milan je dobio penal, a precizan je bio Kesi. "Rosoneri" vode sa 1:0!

6. minut - Posle lošeg izbacivanja Sanoga, lopta je došla do Krunića, ali je on slabo šutirao iz izgledne pozicije, pa je Borjan intrvenisao. Ipak, Manzano je konsultovao VAR jer je Gobeljić igrao rukom.

4. minut - Početno ispitivanje snaga, još uvek bez prilika u Milanu.

1. minut - Žezus Žil Manzano, glavni arbitar, dao je znak za početak susreta.