ZAVRŠILI POSAO VEĆ U PRVOM MEČU: Mendi golčinom doneo pobedu Realu, Siti rutinski savladao Menš!

24.02.2021

19:15 >> 21:46

Gotova su još dva meča osmine finala Lige šampiona.

Mendi slavi pobedonosni gol u Bergamu

Fudbaleri Real Madrida savladali su Atalantu sa 1:0 u Bergamu, dok je Siti na Puškaš Areni bio bolji od Menhengladbaha sa 2:0.

U Bergamu ekipa Zinedina Zidana napravila je veliki korak ka četvrtfinalu.

Domaćin je u 17. minutu ostao sa igračem manje pošto je Frojler nepropisno zaustavio Žuniora Vinisijusa. Ipak, može se reći da je odluka nemačkog arbitra bila krajnje diskutabilna i pitanje je da li bi pokazao crvenu karton da se ova ista situacija dogodila na drugoj strani terena. Od tog trenutka Real je preuzeo konce igre, dok je Atalanta pokušavala iz kontra napada, ali sem udarca Mjuriela nije previše pretila golu Tiba Kurtoe.

Madriđani su napadali, ređale su se šanse krajem prvog poluvremena, ali je golman Golini sjajno branio, a i gosti su slali lopte pored i preko gola.

Ništa se nije menjalo ni u nastavku, Real je nastavio sa napadima, ali sve do same završnice nije mogao do gola.

A, onda je usledio najlepši momenat meča. Mendi je posle jednog od brojnih kornera odlučio da oproba šut sa nekih 30-ak metara i preciznim udarcem savlada Golinija i donese veliko slavlje Realu. Gosti su pretili i u narednih nekoliko minuta, ali nisu uspeli da stignu do novog gola.

Siti je sa druge strane dosta lakše savladao Menhengladbah sa 2:0.

Građani su postigli po gol u oba poluvremena i zasluženo su obezbedili miran revanš na Etihadu. Siti je poveo golom Bernarda Silve u 29. minutu. Kanselo je centrirao, a Portugalac je preciznim udarcem glavom savladao Zomera.

Siti je bio daleko bolji rival i dobru igru je krunisao golom Gabrijel Žesus u 65. minutu. Domaćin je najbolju šansu propustio u trećem minutu nadoknade, kada je u situaciji jedan na jedan Ederson izašao kao pobednik.

Tokove utakmica mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

ATALANTA - REAL MADRID 0:1 (0:0)

BORUSIJA MENHENGLADBAH - MANČESTER SITI 0:2 (0:1)

II POLUVREME

Gotove su utakmice u Bergamu i Budimpešti, Real i Siti su zabeležili velike pobede.

86. minut - GOOOOOL - Real poveo sa 1:0. Prelep pogodak Ferlana Mendija sa 30ak metara desnom nogom.

84. minut - Utakmice se bliže kraju. Atalanta se sjajno brani, a Siti rutinski vodi.

65. minut - GOOOOOL - Siti stiže do 2:0. Ovog puta strelac je Gabrijel Žesus.

53. minut - Veliki promašaj Vinisijusa, izblokiran mu je udarac sa samo nekoliko metara.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

Poluvremena u Bergamu i Budimpešti.

45+1. minut - Najbolja šansa za Real, ali Golini fantastično brani.

38. minut - Real sve bliži vodećem golu, nekoliko opasnih šuteva Madriđana.

29. minut - GOOOOOL - Siti vodi sa 1:0. Kanselo je centrirao, a Bernardo Silva je glavom preciznim udarcem doneo prednost Mančesteru.

18. minut - Atalanta ostaje sa igračem manje. Remo Frojler je kao poslednji igrač odbrane srušio Vinisijusa, pa mu je sudija Tobijas Štiler pokazao crveni karton. Možda i prestroga odluka Nemca.

6. minut - Nekoliko zanimljivih napada na obe utakmice, ali bez ozbiljnijih šansi.

1. minut - Krenuli su mečevi u Bergamu i Budimpešti.