MAUNT I PENAL SPASILI PLAVCE: Bledom Čelsiju samo bod protiv Sautemptona!

20.02.2021

14:29

Fudbaleri Sautemptona i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1 u okviru 25. kola Premijer lige.

Mejson Maunt i Markus Rašford

Domaći su imali vođstvo, zahvaljujući pogotku Takumija Minamina, ali je Mejson Maunt sa bele tačke u drugom poluvremenu doneo bod svojoj ekipi.

Nakon tog gola i jedni i drugi su imali svoje šanse da stignu do sva tri boda, ali nisu bili precizni.

U prvom poluvremenu nije bilo praktično prilika, sve do 33. minuta, Minamino iskoristio dodavanje Nejtana Redmonda, lepo prevario štopera Čelsija, ali i golmana Mendija i tako doneo prednost svom timu. Mogao je Čelsi do izjednačenja pre velike pauze, ali je udarac Kurta Zume glavom zaustavio Mekarti.

Igrao se 54. minut, kada je Deni Ings u svom kaznenom prostoru neoprezno startovao na Mejsonu Mauntu. Sudija Tejlor je pokazao na belu tačku, a igrač nad kojim je napravljen prekršaj pogodio je mrežu domaćih.

Sautempton je bio blizu novog vođstva, ali je u 72. minutu Vestergor nakon kornera glavom pogodio prečku.

Do kraja susreta Čelsi je u više navrata pokušavao, međutim, to nisu bile stopostotne prilike.