ČUDESNI MEČEVI U LŠ: Ronaldov Juventus doživeo ŠOKANTAN poraz, Holand sam pobedio Sevilju!

17.02.2021

19:01 >> 21:42

Završena su još dva meča osmine finala Lige šampiona.

Slavlje fudbalera Borusije iz Dortmunda

Fudbaleri Porta savladali su na domaćem Dragau Juventus sa 2:1, dok je Borusija Dortmund posle preokreta bila bolja od Sevilje u Andaluziji sa 3:2.

U Španiji smo od samog starta gledali savršenu utakmicu. Suso je veću 7. minutu doneo prednost Sevilji, lažnjakom je izbacio čuvara i uz malo sreće pogodio pravo u metu.

Ipak, 12 minuta kasnije golčinu postiže Daud i donosi izjednačenje Dortmundu. On je sa preko 20 metara ispalio „projektil“ u gornji desni ugao i poravnao rezultat na 1:1.

Usledila je dominacija Erlinga Holanda. Prvo je u 27. minutu odlično reagovao na dupli pas sa Sančom i „kašikom“ loptu iz peterca poslao u mrežu za veliki preokret i vođstvo od 2:1.

Potom je u 43. minutu postigao svoj drugi gol i doneo Dortmundu prednost od 3:1 pred odlazak u svlačionice, kada je posle kontre bio odlično postavljen i loptu samo sproveo u mrežu.

Drugo poluvreme je počelo mirno. Sevilja je imala terensku inicijativu, Dortmund se malo povukao i glavna stavka je bila da sačuvaju visoku prednost stečenu tokom prvih 45 minuta.

Sevilja se vratila u dvomemeč, igrao se 85. minut, Oskar Rodrigez je izveo slobodan udarac sa oko 35 metara od gola, Luk De Jong se sjajno snašao i poslao loptu u mrežu.Greška odbrane koja je ostavila samog fudbalera Sevilje.

Uzavrele strasti nakon ovog gola, dosta oštrih startova, ali bez većih posledica. Uglavnom, bez promene rezultata, Borusija u Dortmund putuje zadovoljna rezultatom.

Fudbaleri Porta su do pobede od 2:1 stigli uigranim akcijama na startu prvog i drugog poluvremena. Doduše, Juventus je u završnici postigao gol koji će im mnogo značiti, pošto gol u gostima dosta menja ovaj poraz.

Poveo je Porto iz prvog napada u prvom minutu. Strelac je bio Taremi.

Porto se odlično branio u prvom poluvremenu i Juventus nije uspevao da stvori pravu šansu za gol. Jedinu kakvu-takvu šansu imali su u 43. minutu, kada je Rabio gađao iz kaznenog prostora, ali je sjajno reagovao golman Porta.

I onda na startu drugog poluvremena, gol već posle 30 sekundi. Sjajna, uigrana akcija sa centra i prednost Porta je duplirana.

Posle nekoliko dodavanja i prodora po desnoj strani, Manafa je uposlio Maregu, koji pogađa "kroz ruke" Ščešnog.

Juventus je krenuo po gol i uspeo je da ga postigne u 82. minutu.

Iz jedne jedine prilike, Federiko Kijeza postiže gol i Juventus ima mnogo bolje šanse pred revanš sa golom u gostima.

Srpski reprezentativac Marko Grujić je u igru ušao u 66. minutu, umesto strelca drugog gola Muse Marege.

Tokove utakmica mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

PORTO - JUVENTUS 2:1 (1:0)

SEVILJA - BORUSIJA DORTMUND 2:3 (1:3)

II POLUVREME

Kraj mečeva, Porto je slavio sa 2:1, a Dortmund sa 2:3. Hvala što ste nas pratili i ovog puta.

84. minut - GOOOOOL - Sevilja stiže do 2:3. Luk de Jong se upisao u listu strelaca.

83. minut - GOOOOOL - Juventus smanjuje na 2:1 Rabio je asistirao, a gol postiže Kjeza.

60. minut - Porto pritiska zadnju liniju Juventusa, pokušavaju da ih nateraju na grešku. Imaju veliki razmak između dve lnije, jasno je da žele da se odbrane i da im je to glavna stavka, a ovi u napadu žele malo da poremete planove Juventusu u startu napada.

Što se tiče druge utakmice, Dortmund se malo povukao i Sevilja tretnuno ima inicijativu, ali se ništa posebno ne dešava

46. minut - GOOOOOL - Porto vodi sa 2:0. Šok i na startu drugog poluvremena za Juventus, Marega uvećava prednost Porta.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

I POLUVREME

Poluvremena u Portu i Sevilji.

44. minut - GOOOOOL - Dortmund stiže do 1:3. Nezaustavljivi Holand ponovo strelac, Rojs u ulozi asistenta.

27. minut - GOOOOOL - Preokret Dortmunda, 1:2. Holand je prvo asistirao, a sada je i sam zatresao mrežu Dortmunda.

19. minut - GOOOOOL - Dortmund je izjednačio na 1:1. Holand je asistirao, a DAud pogodio u Sevilji.

7. minut - GOOOOOL - Sevilja stiže do 1:0. Suso je doneo prednost domaćem timu.

2. minut - GOOOOOL - Porto vodi sa 1:0. Šok na samom startu, Mehdi Taremi je strelac za domaćina.

1. minut - Krenuli su mečevi u Portu i Sevilji.