ZVEZDA NIJE DOZVOLILA IZNENAĐENJE: Crveno-beli slomili žilavi Novi Pazar na prolećnoj premijeri!

07.02.2021

13:50

Fudbaleri Crvene zvezde su šampionsku trku u Linglong Superligi Srbije nastavili pobedom u Novom Pazaru sa 3:1 u okviru 20. kola.

Milan Pavkov

Zvezda posle ovog trijumfa ima devet bodova više od Partizana, koji je u subotu savladao ekipu Napretka sa 3:0.

Crveno beli su sjajno otvorili meč pošto su poveli već u 2. minutu. Milan Rodić je ostao potpuno sam u petercu i nije mu bilo teško da sprovede loptu u mrežu posle kornera Bena.

U nastavku su se domaći oslobodili pritiska, Milan Borjan je morao da bude pribran i nekoliko puta je intervenisao...

U 36. minutu Zvezda je propustila veliku priliku, ponovo posle kornera, ovog puta sa leve strane.

Lopta je stigla do Pankova na 4-5 metara od gola, ali je Drobnjak sjajno reagovao i odbranio. Prvi perio igre je završen sa vođstvom crveno-belih od 1:0.

Drugo poluvreme Zvezda je ponovo otvorila golom, a u strelce se upisao Milan Pavkov.

Mirko Ivanić je bio u prodoru, lopta je stigla do Pavkova koji nije bio u ofsajdu i povisio je rezultat na 2:0.

Međutim, samo pet minuta kasnije je Novi Pazar smanjio zaostatak sjajnim golom Abdulaja Sisea.

Sise je bio najviši u skoku i glavom je veoma efektno zatresao mrežu Milan Borjana.

Smirili su crveno-beli tempo, kontrolisali dešavanja na terenu, a onda je gol Mirka Ivanića sa 20 metara završio sav posao i Dejan Stanković je mogao da odahne.

Do kraja smo gledali mirniju završnicu i rutinsko privođenje meča kraju Zvezde koja u sledećem kolu ima novo teško gostovanje, u Nišu ekipi Radničkog.