BEZ BLEKIJA SU TRUBA: Inter lako savladao Fiorentinu, Vlahović ZAMENJEN!

05.02.2021

21:44

Fudbaleri Intera slavili su u Firenci protiv Fiorentine rezultatom 2:0 u okviru 21. kola Serije A.

Duel Dušana Vlahovića i Kristijana Eriksena

Za domaćina nije nastupio srpski defanzivac Nikola Milenković koji odrađuje suspenziju od dve utakmice zbog udaranja glavom Andree Belotija, sa druge strane Vlahović je od starta bio u postavi Fiorentine, ali je zamenjen u 74. minutu.

Inter je tako stigao do prve pobede u Firenci posle sedam godina.

Inter je na vreme došao do prednosti, a strelac je bio možda i najbolji igrač tima Antonija Kontea u 2021. Nikolo Barela. Asistirao mu je jedan od boljih u poslednje vreme Aleksis Sančes, koji je ponovo bio partner u napadu, ovog puta Lukakuu. Od tog trenutka Inter je definitivno preuzeo kontrolu igre i rezultata, a pitanje pobednika rešio je u 52. minutu. Ivan Perišić je iskoristio asistenciju Hakimija i duplirao prednost, koja se ispostavila nenadoknadivom za Violu.

Inter je sada prvi sa 47 bodova, jednim više od Milana, uz utakmicu više, dok je Fiorentina 12. sa 22 boda.