ARSENAL UBEDLJIV PROTIV "SVRAKA": Budi se nada među "Tobdžijama"!

18.01.2021

22:00

Ekipa Mikela Artete bila je bolja od Njukasla u nastavku Premijer lige.

Bukajo Saka i Smit Rou (levo) bili su instrumentalni u pobedi Arsenala nad Njukaslom

Nisko je pao Arsenal na početku sezone, ali polako popravlja formu, pa je pobedom nad crno-belima sa severa Engleske rezultatom 3:0 ponovo ušao u Top 10.

Letargično su izgledale "svrake" od starta, dinamični vezni red Arsenala trčao je krugove oko njih, ali je prvi gol pao tek u 50. minutu, kada je Tomas Parti pogodio Obamejanga.

Obamejang je bio strelac prvog gola

Kombinacija Arsenalovih vunderkindova Bukaja Sake i Emila Smita Roua donela je drugi gol u 61. minutu, pa je do kraja meča londonski klub iskusno čuvao loptu većinski na svojoj polovini i u svojim nogama. Konačnih 3:0 postavio je Obamejang u 77. minutu utakmice.

Kao što smo rekli, Arsenal je sada 10. u Premijer ligi, dok je poraz Njukasl približio dnu tabele na 15. mestu.