SPEKTAKL: Nadrealni En Nesiri het-trikom SRUŠIO Sosijedad!

09.01.2021

15:41

Sevilja je sa 3:2 (2:2) savladala Real Sosijedad u sjajnom meču Na "Ramon Sančes Pishuan" stadionu.

FK Sevilja

Delovalo je da ćemo videti pravu goleadu, pošto je samo u prvih 14 minuta viđeno četiri pogotka.

U 4. minutu je Jusef En Nesiri postigao svoj prvi gol na utakmici.

Međutim, tek što su gosti krenuli sa centra, stiglo je izjednačenje.

Duga lopta, greška štopera Sevilje Dijega Karlosa i videli smo lob sopstvenog golmana sa preko 20 metara.

Ni to nije zaustavilo domaće, koji su već u 7. minutu ponovo poveli.

Opet En Nesiri, potpuno sam se izborio za poziciju, prošao čuvare i efektno pogodio za 2:1.

Ali već u 14. minutu ponovo se zatresla mreža Bonoa, ovog puta golom Aleksandra Isaka.

Posle kornera sa desne strane, Šveđanin je dočekao loptu potpuno usamljen na drugoj stativi. Nije mu bilo teško da izjednači na 2:2.

Potom je usledio blagi pad u tempu, što je bilo i očekivano, ali samo do uvodnog minuta drugog poluvremena.

Tačnije, već u 43. sekundi je Sevilja ponovo povela, a strelac je bio opet Jusef En Nesiri.

Marokanac je iskoristio dobar prodor i dodavanje po zemlji Lukasa Okamposa i kompletirao svoj het-trik.