LUDNICA U MINHENU: Bajern od fenjeraša gubio sa 2:0, a onda se desilo nešto NEVEROVATNO u drugom poluvremenu!

03.01.2021

18:57

Fudbaleri Bajern Minhena razbili su Majnc sa 5:2 u okviru 14. kola Bundeslige.

Fudbaleri Bajerna

Ipak, prvo poluvreme uopšte nije nagoveštavalo ubedljiv trijumf Bavaraca, naprotiv...

Golovi Burkarta i Haka iz prvog poluvremena nisu bili dovoljna zaliha Majncu da se izvuče dobar rezultat sa "Alijanc Arene".

Bajern je već u 50. minutu preko Džošue Kimiha uspeo da smanji na 2:1, a na novi gol se čekalo svega 5 minuta i tada je Sane zatresao mrežu Majnca. Za potpuni preokret postarao se Niklas Zile, a onda je Robert Levandovski "morao" da se upiše u strelce i prvo realizovao jedanaesterac u 76. minutu, da bi sedam minuta kasnije "stavio tačku" i na ovaj meč 14. kola.

Ovom pobedom se Bajern vratio na prvu poziciju Bundeslige, preskočivši Lajpcig. Oni sada imaju 33 boda, a Lajpcig 31, dok je trećeplasirani Leverkuzen na 28.

Gosti su vodili sa 2:0 na poluvremenu i delovalo je kao da nas čeka velika senzacija, ali onda se probudila "bavarska mašinerija".