OVAKO SE OSVAJA TITULA: Neverovatni Suarez u 90. minutu doneo pobedu i prvo mesto Atletiku!

03.01.2021

17:17

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Alaves u gostima sa 2:1 u okviru 17. kola Primere.

RepublikaFoto: youtube.com/Lit Issox
Luis Suarez

"Jorgandžije" su bile blizu kiksa, pošto su u finišu ispustili prednost i to sa igračem više na terenu. Ipak, Luis Suarez je u poslednjem minutu regularnog dela utakmice iskoristio dodavanje Žoaa Feliksa, postavio nogu na drugoj stativi i doneo sva tri boda svojoj ekipi.

Atletiko je do prednosti stigao u 41. minutu, kada je nakon kontranapada i dosta sreće, gol postigao Markos Ljorente. Na sličan način, Alaves, koji je od 63. igrao bez Laguardija, izjednačio je u 84. minutu nakon nespretne intervencije Felipea i efektnog autogola.

Iznenađenje je, kao što je rečeno, sprečio Luis Suarez.

Atletiko je tako ponovo preuzeo vrh tabele i sada ima 38 bodova, dva više od Reala, uz dve utakmice manje. Alaves je ostao 13. sa 18 bodova.