GROBARI SLAVE: Tavamba RAZBIO Vladana Milojevića!

02.01.2021

18:00

Fudbaleri Al Ahlija doživeli su debakl na svom terenu pošto su sa 3:0 poraženi od Al Tavona.

Leandre Tavamba

Ovo je najteži poraz Milojevića u šampionatu Saudijske Arabije i to od tima za koji igra ljubimac Grobara Leandre Tavamba.

Sjajni Kamerunac je bio junak Al Tavona. On je upisao gol i asistenciju i to sve u prvih 45 minuta posle kojih je bio i postavljen konačni rezultat od 3:0.

Tavamba je najpre u 30. minutu servirao šansu Saneu, a ovaj pogodio za 1:0, potom je Al Džui duplirao vođstvo, da bi isti igrač, u finišu poluvremena, pripremio šansu Tavambi, a ovaj stavio tačku na sjajan period prvog dela meča.

U nastavku nije bilo golova, Milojevićev tim je drugi deo meča dočekao demoralisan i potučen, otud nije bilo energije i ideje ni da dođe do počasnog gola.

Vladan Milojević

Za domaći tim su od starta igrali Marko Marin i Ljubomir Fejsa, u nastavku i bivši igrač Čukaričkog Samuel Ovusu koji je zamenio nemačkog internacionalca.

Al Ahli je ostao na drugoj poziciji, dva boda iza Al Hilala, dok se Al Tavon sada popeo na šestu poziciju.