MURINJOV AUTOBUS PONOVO NIJE IZDRŽAO: Totenhem poveo na startu, pa se skroz povukao i na kraju ostao bez pobede!

27.12.2020

21:14

Fudbaleri Vulverhemptona i Totenhema odigrali su nerešeno 1:1 u okviru 15. kola Premijer lige.

Hari Kejn i Žoao Mutinjo u duelu

Zanimljivost ovog duela jeste ta da je prvi pogodak postignut već u 1. minutu utakmice, a potom je Totenhem branio i nije odbranio tu prednost.

Strelac prvog pogotka bio je Tangu Ndombele u 57. sekundi, šutem sa 20-ak metara posle povratne lopte Bena Dejvisa. Bio je to najbrži gol izvan kaznenog prostora u istoriji engleske Premijer lige.

Totenhem je mogao u nastavku da slomi "vukove", ali je napravio istu grešku kao Liverpul pre samo dva sata. "Pevci" nisu "ubili" utakmicu na vreme, Murinjov "bunker" nije izdržao i kažnjeni su u 86. minutu.

Roman Sais je tada postigao gol posle asistencije Pedra Neta i doneo izjednačenje.

U šestom minutu nadoknade je Fabio Silva imao veliku priliku, ali nije dobro glavom zahvatio loptu i ipak je ostalo 1:1.