SUDIJA "NAMESTIO" PORAZ VULVSIMA u Premijer ligi, "Svrake" sigurne protiv Ivanovića i VBA!

12.12.2020

17:23

Nastavak 12. kola Premijer lige obilovao je neizvešnošću, pa su Aston Vila i Njukasl posle dve velike bitke ostvarili nove pobede u eliti na Ostrvu.

Vulverhempton - Aston Vila

Prvi meč na današnjem rasporedu bio je susret Vulvsa i Vile, koj su gosti dobili rezultatom 1:0.

Vulvsi su bili izrazito agresivni na stadionu "Molinju", ali im ni Birmingemci nisu ostali dužni, pa su oba tima pored gomile žutih zaradili po crveni karton.

Vila je već posle 30 minuta imala tri žuta, dok je Vulverhempton ulogu agresora preuzeo u drugom poluvremenu, pa su vezali i oni tri opomene pre nego što je Mutinjo zaradio isključenje u 95. minutu meča. Drugi opomenu i crveni karton kod Vile dobio je Daglas Luiz u 85. minutu.

Što se fudbala tiče, viđeno je čak 30 udaraca ka golu, ali je većina bila bezopasna.

Nešto što jeste bilo opasno je penal koji je Majk Din dosudio pre nego što je Mutinja isključio.

El Gazi doneo je Birmingemcima tri boda sa bele tačke u 94. minutu

El Gazi nije imao problema sa realizacijom, pa se Vila po poenima sada izjednačila sa Sitijem na 8. mestu Premijer lige.

Fudbaleri Vile nalaze se na 8. mestu u Premijer ligi posle pobede

Vulvsi igraju ispod očekivanja ove sezone, pa se posle poraza nalaze na 12. mestu.

Drugi susret ove subote bio je između Njukasla i Vest Broma na "Sent Džejms Parku", a tamo su crno-beli sa Ostrva bili sigurni protiv tvrdog VBA rezultatom 2:1.

Njukasl je savladao VBA rezultatom 2:1 na "Sent Džejms Parku"

Svoj prvi gol u sezoni postigao je Migel Almiron u prvom minutu posle sjajnog pasa Žoelingtona, ali je VBA izjednačio u 50. minutu preko desnog beka Furlonga.