LŠ: Lajpcig srušio Bašakšehir u 92. minutu, zlata vredan minimalac Krasnodara!

02.12.2020

19:54

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u Istanbulu ekipu Bašakšehira 4:3, dok je Krasnodar bio bolji od Rena sa 1:0.

FK Lajpcig

Meč u Istanbulu je obeležio čudesni Irfan Kahveči, trostruki strelac za domaće, a posebno se ističe njegov treći gol za 3:3 u 85. minutu. Ipak, u nadoknadi je Sorlot pogodio za veliku pobedu Nemaca.

Gosti su stekli dva gola prednosti, strelci su bili Poulsen i Mukiele u 26. i 43. minutu i delovalo je da je sve gotovo pre odlaska na odmor. Onda je u pravom trenutku Kahveči pogodio za 1:2, u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Lajpcig je nastavio da dominira u drugom poluvremenu, Dani Olmo je u 66. minutu postigao sjajan pogodak za 1:3, ali se domaći i dalje nisu predavali.

Ponovo je Kahveči strelac, asistent je Demba Ba u 72. minutu za uzbudljiv finiš.

Pet minuta pre kraja, nestvarni Irfan Kahveči je postigao i treći pogodak i to kakav - iz slobodnjaka je pogodio od prečke za 3:3!

Činilo se da će doći do podele bodova, ali je onda Sorlot iskoristio to što su ga rivali loše čuvali i sa nekih 18 metara pogodio za novi preokret - 3:4!

Lajpcig sada ima devet bodova, koliko i Mančester Junajted koji večeras čeka PSŽ, koji ima šest bodova.

U drugom meču Krasnodar je ugostio Ren u meču za treće mesto u grupi E, pošto su Čelsi i Sevilja već obezbedili plasman u narednu rundu.

Krasnodar je uspeo da pobedi Ren, a jedini strelac na meču bio je iskusni Šveđanin Markus Berg.

Ovim golom i pobedom, Krasnodar je obezbedio proleće u Ligi Evrope.