ČUDESNO VEČE U LIGI ŠAMPIONA: Juventus u nadoknadi srušio Ferencvaroš, Nejmar doneo pobedu PSŽ-u, ubedljivi Junajted i Barselona!

24.11.2020

19:20 >> 21:56

U standardnom terminu od 21 čas odigrano je šest mečeva grupne faze Lige šampiona.

Nejmar postiže gol sa bele tačke

Fidbaleri PSŽ-a savladali su Lajpcig sa 1:0 u derbiju 4. kola grupne faze Lige šampiona. Ključni trenutak utakmice dogodio se već u 11. minutu kada je Nejmar pogodio sa bele tačke.

Niko nije mogao da pomisli da bi ovo mogao da bude konačan rezultat, ali tako je bilo. Lajpcig je bio daleko bolji rival, ali nije uspeo da osvoji veliki bod. Na kraju važna pobeda za PSŽ, koji je tako ostao u trci za plasmanom u narednu fazu takmičenja.

U drugom meču ove grupe Junajted je savladao Bašahšehir sa 4:1. Mančester je odigrao fantastično prvo poluvreme posle kojeg je vodio sa 3:0.

Sjajan je bio Bruno Fernandeš koji je postigao dva gola, a prvi je bio posebno spektakulara. Treći pogodak bio je delo Rašforda i to sa bele tačke.

U nastavku meča može se reći da je bolji rival bio turski tim koji je golom Turuča iz slobodnog udarca uspeo da smanji 3:1. Imao je još nekoliko prilika Bašahšehir, ali nije uspeo da stigne do novog gola. Na kraju stigla je kazna, Džejms je u dubokoj nadoknadi postavio konačnih 4:1.

U grupi G Barselona je bez pola tima savladala Dinamo u Kijevu sa 4:0. Mučila se Blaugrana u prvom poluvremenu posle kojeg je bilo 0:0, ali je u nastavku podigla nivo igre i sa tri brza gola ugasila nade Ukrajinaca.

Dest je pogodio za 1:0 u 52. minutu, a onda je zaboravljeni Brejtvajt postigao dva gola, drugi je bio iz penala. Konačan rezultat postigao je rezervista Grizman u drugom minutu nadoknade. Važna pobeda Barselone koja se sad nalazi na korak od osvajanja prvog mesta u grupi.

Juventus se mnogo mučio sa Ferencvarošem i na kraju je jedva pobedio sa 2:1. Uzuni je šokirao Torino posle sjajne akcije golom u 19. minutu.

Ipak, Juventus je do kraja prvog poluvremena uspeo da izjednači, a strelac je, naravno, bio Ronaldo. U nastavku promena nije bilo, Stara dama je bila bolji rival, ali je mađarski velikan odigrao maestralno. Činilo se da će Ferencvaroš stići do ogromnog boda, ali je onda u 92. minutu Morata postigao veliki gol i doneo još veću pobedu Juventusu.

U grupi F Lacio je u jednom od derbija kola savladao Zenit na svom terenu sa 3:1. Rimljani su poveli već na samom startu meča golom Ćira Imobilea.

Na 2:0 povisio je Parolo u 22. minut, ipak samo tri minuta kasnije Dzjuba vraća Zenit u igru i smanjuje na 2:1. Rusi su bili bolji rival, sa više poseda i pokušaja u drugom poluvremenu, ali je u ovom delu igre jedini gol postigao Lacio.

Imobile je rezantnim udarcem probušio mrežu sa bele tačke i u 55. minutu postavio konačnih 3:1.

Borusija iz Dortmunda je opravdala ulogu favorita protiv Klub Briža. Milioneri su slavili sa rutinskih 3:0, a ponovo je najbolji bio Erling Holand.

Norveški majstor postigao je nova dva gola i tako trasirao put ka pobedi Dortmundu, pored njega u strelce se upisao i Džejdon Sančo, koji je pored gola dodao i asistenciju.

Tokove mečeva mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

BORUSIJA DORTMUND - KLUB BRIŽ 3:0 (2:0)

LACIO - ZENIT 3:1 (2:1)

DINAMO KIJEV - BARSELONA 0:4 (0:0)

JUVENTUS - FERENCVAROŠ 2:1 (1:1)

PSŽ - LAJPCIG 1:0 (1:0)

MANČESTER JUNAJTED - BAŠAHŠEHIR 4:1 (3:0)

II POLUVREME

KRAJ MEČEVA, SJAJAN FUDBAL GLEDALI SMO OVE VEČERI NA TERENIMA ŠIROM EVROPSKOG KONTINENTA.

90 +2. minut - GOOOOL - Junajted vodi sa 4:1. Džejms je pogodio iz kontra napada za potvrdu trijumfa.

90 +2. minut - GOOOOL - Juve dolazi do pobede, 2:1. Alvaro Morata spasava Staru damu bruke protiv Ferencvaroša.

90 +2. minut - GOOOOL - Barsa stiže do 4:0. Grizman stavlja tačku na i u nadoknadi vremena.

75. minut - GOOOOL - Bašahšehir smanjuje na 3:1. Turuč je lepo izveo slobodan udarac, De Hea je odbranio, ali je lopte već prešla gol-liniju celim obimom.

70. minut - GOOOOL - Barsa sada vodi sa 3:0. Brejtvajtov drugi gol, ovog puta sa bele tačke.

60. minut - GOOOOL - Ubedljivih 3:0 za Dortmund. Nezaustavljivi Holand postiže i drugi gol na utakmici.

57. minut - GOOOOL - Barsa brzo stiže do 2:0. Gol je postigao zaboravljeni Martin Brejtvajt.

55. minut - GOOOOL - Lacio vodi sa 3:1 Snažno je Imobile izveo penal i postigao svoj drugi gol na meču.

52. minut - GOOOOL - Barsa konačno povela sa 1:0 u Kijevu. Prednost je doneo Seržinjo Dest.

46. minut - Vreme je za drugo poluvreme.

I POLUVREME

Kraj prvog poluvremena na svim mečevima.

45 +1. minut - GOOOOL - Dortmund stiže do 2:0. U prvom minutu nadoknade prednost je povećao Džejdon Sančo, koji je asistirao Holandu kod vodećeg pogotka.

35. minut - GOOOOL - Junajted gazi Bašahšehir, 3:0. Penal je dobio Mančester, a rutinski ga je iskoristio Markus Rašford.

35. minut - GOOOOL - Juventus stiže do izjednačenja. Kristijano Ronaldo je postigao važan gol zaStaru damu.

25. minut - GOOOOL - Ekspresan odgovor Zenita, 2:1 Sjajni Dzjuba vraća Ruse u igru, sad je ponovo sve otvoreno.

22. minut - GOOOOL - Uvećava Lacio na 2:0. Strelac je Parolo, velika prednost Rimljana.

19. minut - GOOOOL - Novi gol i 2:0 za Junajted. I ovog puta pogodio je Fernandeš.

19. minut - GOOOOL - Šok u Torinu, Ferencvaroš vodi sa 1:0. Mađarski velikan poveo je golom Uzunija.

18. minut - GOOOOL - Dortmund poveo sa 1:0. Strelac je naravno, Erling Holand.

10. minut - GOOOOL - PSŽ stigao do prednosti od 1:0. Nejmar je iskoristio penal i rutinski savladao Gulačija.

7. minut - GOOOOL - Junajted je poveo sa 1:0. Golčina Bruna Fernandeša, fantastičan pogodak veziste Mančestera.

3. minut - GOOOOL - Lacio vodi sa 1:0. Prvi gol večeri delo je Ćira Imobilea.

1. minut - Krenuli su mečevi.

UVOD

20:50 -  Sve startne postave su objavljene, a nijednog srpskog igrača nema na terenu od prvog minuta. Nemanja Matić će šansu čekati sa klupe protiv Bašakšehira, dok je Sergej Milinković-Savić zbog koronavirusa ostao van protokola protiv Zenita.

20:30 - Izmenjeni tim Barselona za duel protiv Dinama iz Kijeva.

20:20 - Fudbaleri PSŽ-a stigli su na Park prinčeva.