STRAŠAN FUDBAL I PODELA BODOVA: Remi Vulvsa i Sotona, prvenac Volkota!

23.11.2020

22:41

Fudbaleri Vulverhemptona i Sautemptona odigrali su nerešeno 1:1 u 9. kolu Premijer lige.

Fudbaleri Sautemptona

Ovo je šesti meč u nizu na kojem Sautempton ne zna za poraz, dok Vulvsi ni drugi put u nizu nisu stigli do pobede.

Volkot je imao prvu priliku na utakmici. Ušunjao se u kazneni prostor, šutirao iz izgledne pozicije, ali mu je u 15. minutu udarac odbranio Patrisio.

Pet minuta kasnije, slična akcija, samo na drugoj strani, kada je Mekarti odbranio šut Traorea. Podens i Armstrong su gađali pored gola, a Podensu je u 36. minutu odličan udarac glavom odbranio Mekarti.

Još jedan udarac odbranio mu je i u 52. minutu.

A onda Sautempton stiže do prednosti u 58. minutu. Strelac je bio Volkot. To mu je prvi gol za Sautempton posle 15 godina, gde je i počeo karijeru, pre nego što je prešao u Arsenal.

Vulvsi su krenuli u potpunu ofanzivu i to im se isplatilo. Pogodio je Pedro Neto u 75. minutu. Ušao je u igru pet minuta ranije.

Himenezu je zbog ofsajda poništen gol u 78. minutu. Rezultat se do kraja utakmice nije menjao, pa su timovi podelili bodove na ravne časti.