ORLOVI KONAČNO IGRALI FUDBAL: Razigrana Srbija urnisala i petardirala Rusiju za opstanak u Ligi B!

18.11.2020

19:10 >> 21:39

Fudbaleri Srbije pregazili su Rusiju sa 5:0 u poslednjem kolu Lige nacija B.

Strelci... Jović i Vlahović

Ovim trijumfom Orlovi su obezbedili opstanak u Ligi nacija B, jer su Mađari savladali Tursku i tako pomogli našem timu da osvoji treće mesto.

Naši fudbaleri briljirali protiv "zbornaje komande" postigavši čak pet golova, od čega četiri u prvom poluvremenu.

Igra je izgledala lepo, tečno i "orlovi" su nas još jednom naveli da se zapitamo zašto na svakom meču nemaju sličan pristup kao na ovom.

Dva gola je postigao Jović, a jednom u listu strelaca upisali su se Radonjić, Vlahović i Mladenović, koji je uz to imao dve asistencije.

Srbija nije dobro otvorila utakmicu pošto je Rusija već u 40. sekundi imala stopostotnu šansu. Zolobotnji se našao u prilici, a Rajković je sjajnom intervencijom sprečio vođstvo gostiju.

Dve asistencije i gol... Filip Mladenović

Usledio je nešto mirniji period i onda bum – gol Nemanje Radonjića. Srpski fudbaler lepo je prošao, uputio jak udarac, koji je zakačio igrača "zbornaje komande", lopta je promanila putanju i završila iza leđa Giljermea.

Petnaest minuta kasnije naši fudbaleri postigli su jedan od lepših golova u novijoj istoriji. Lopta je išla tečno u napadu, od noge do noge, a Jović ju je glavom smestio u gol.

Mladenović je centrirao, a napadač Real Madrida odličnim udarcem savladao golmana.

U 31. minutu Rusija je imala novu šansu, u 34. je i Mladenović zapretio, a u 40. je usledio i treći gol.

Jović je šutirao, Giljerme je odbio loptu do Vlahovića koji je lako postigao prvenac u nacionalnom dresu.

Ovde nije bio kraj srpske rapsodije. U prvom minutu nadoknade ponovo je proradila veza Mladenović – Jović. Levi bek je centrirao, a Jović ponovo glavom postigao gol.

Na poluvreme se otišlo sa velikih 4:0!

U drugom periodu igra srpski igrači uspeli su da postignu još jedan gol. Ponovo je to bila sjajna kontra, lopta je išla od noge do noge, a akciju je završio Filip Mladenović.

Imali su Rusi šanse, ali naša mreža ostala je netaknuta i na kraju potpuno zaslužena pobeda "orlova".

SRBIJA - RUSIJA 5:0 (4:0)

II POLUVREME

KRAJ MEČA: Velika pobeda Srbije i opstanak u B grupi Lige nacija.

90. minut - Igraće se tri minuta nadoknade. Mađarska je povela sa 2:0, pa Srbija opstaje u Ligi B.

83. minut - Makazice Spajića preko gola.

80. minut - Dva šuta Čeriševa, jednom je bio izblokiran, a drugi put je glavom poslao loptu pored gola.

71. minut - Dobra šansa Erokina, još bolji blok Mitrovića.

Sjajni Filip Mladenović

68. minut - Srbija nastavlja da preti, ali dve dobre intervencije golmana Rusije.

64. minut - GOOOOL - PETARDA NA MARAKANI. Savršena kontra Srbije koju je golom krunisao Mladenović. Vlahović je upisao asistenciju.

60. minut - Rusi su nešto opasniji, ali nema promene rezultata.

55. minut - Sjajna vest stiže iz Mađarske, gde domaćin vodi sa 1:0 i trenutno ako ostanu ovi rezultati Srbija opstaje u Ligi nacija B.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, po nekoliko izmena na obe strane. Četiri u Rusiji i jedna u Srbiji.

I POLUVREME

POLUVREME: Neverovatna Srbija vodi sa 4:0!

45 + 1. minut - GOOOOL - Srbija sada vodi sa 4:0. Ponovo sjajna kombinacija Mladenovića i Jovića i novi gol napadača Reala!

40. minut - GOOOOL - Srbija ima 3:0. Jović je šutirao, golman odbio, a Vlahović postigao prvenac u dresu naše reprezentacije.

32. minut - Karavaev je propustio veliku šansu za Rusiju, na kraju samo prvi korner za goste.

31. minut - Zbog povrede Radonjića, ulazi Vlahović, pa Srbija igra sa tri napadača!

25. minut - GOOOOL - Srbija vodi sa 2:0. Prelepa akcija Srbije, kao u neka bolja vremena. Mladenović je u završnici uputio centaršut, a Jović glavom savladao Giljermea.

21. minut - Dobar pokušaj Rusa, ali lopta završava van okvira Rajkovićevog gola.

15. minut - Bez zanimljivih dešavanja posle vodećeg gola naše reprezentacije.

10. minut - GOOOOL - Srbija vodi sa 1:0. Majstorija Nemanje Radonjića! Šutnuo je sa 20-ak metara fudbaler Marseja, lopta je na putu ka golu pogodila fudbalera Rusije i prevarila golmana Giljermea.

1. minut - Krenuo je meč na Marakani. Rusija je već na startu meča imala veliku šansu, ali smo uspeli nekako da se odbranimo.