LN: Belgijanci bolji od Engleza, Italija srušila Poljsku!

21:51

Fudbaleri Belgije pobedili su Englesku 2:0 u petom kolu Liga nacija A.

Fudbaleri Belgije

Pobedu domaćem timu doneli su Juri Tilemans i Dris Mertens.

Vezni fudbaler Lestera pogodio je u 10. minutu, dok je ofanzivni igrač Napolija u 23. pogodio iz slobodnog udarca.

Do kraja poluvremena Engleska je imala veliku šansu preko Kejna. Napadač Totenham dobro je šutirao, ali je Kurtoa odbranio.

U nastavku meča viđene su po dve velike šanse, jedna za Belgiju i jedna za Englesku. Lukaku je u 77. minutu promašio za domaćina, dok je Saka u 85. poslao odličnu loptu u kazneni, koju je presekao jedan od defanzivaca.

U istoj grupi Danska je pobedila Island 2:1. Danci su do trijumfa došli golom iz penala u 92. minutu. Njega je realizovao Kristijan Eriksen koji je bio strelac i prvog gola.

Italija je pobedila Poljsku sa 2:0 i ostala je u trci za plasman u završnicu A lige. Strelci za "Azure" bili su Žoržinjo u 27. minutu iz penala i Berardi u 84.