KATASTROFA NA "MARAKANI": Srpsko PROKLETSTVO se nastavlja, Škoti na Evropskom prvenstvu!

12.11.2020

18:51 >> 22:28

Još jedan reprezentativni neuspeh.

Sergej Milinković-Savić protiv Škotske

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Škotske u finalu baraža sa ukupnih 6:5, nakon lošijeg izvođenja penala. Nakon 120 minuta igre, rezultat je bio 1:1.

Kristi je doveo Škote u vođstvo u 52. minutu, a Luka Jović je našoj selekciji doneo produžetak i nadu u 90, nakon odlično izvedenog kornera Filipa Mladenovića.

U produžecima nije došlo do promene rezultata, pa se pristupilo izvođenju penala. Prvih devet izvođača je bilo precizno, a onda je najbolji strelac Srbije Aleksandar Mitrović promašio i usledilo je ogromno slavlje gostiju.

Na taj način, naša selekcija nije uspela da se plasira na kontinentalni šampionat ni posle 20 godina, još od prvenstva Evrope u Belgiji i Holandiji.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Škotska je otišla na EURO, posle penala slavila je nad Srbijom sa ukupnih 6:5!

Mitrović nije uspeo - Škoti su na Evropskom prvenstvu!

Meklin odličan, Škoti nepogrešivi - 4:5.

Precizan šut Kataija - 4:4.

Mekburni je savladao našeg čuvara mreže - 3:4.

I Gudelj pogađa, novo izjednačenje (3:3).

Vezista Mančester junajteda Mektomini doveo je Škote u novo vođstvo - 2:3.

Jović je pogodio, ali uz dosta sreće, Maršal je zakačio loptu, ali nije uspeo da odbrani - 2:2!

I Mekgregor je snažnim udarcem savladao Predraga Rajkovića - 1:2.

Kapiten Dušan Tadić je poravnao na 1:1!

Grifits je doveo goste u vođstvo - 0:1.

Nakon 120 minuta igre Srbija i Škotska su remizirali 1:1, pa će penali odlučiti učesnika Evropskog prvenstva!

120+1.minut - Kraj meča, pristupiće se izvođenju jedanaesteraca.

120.minut - Igraće se još jedan minut.

118.minut - Obećavajuća akcija Srbije prekinuta je nakon što je Jović faulirao Mektominija.

115.minut - Maršal je lagano ukrotio udarac Kataija, koji je išao pravo u njega.

111.minut - Čini se da je arbitar Lahoz oštetio Srbiju za prekršaj nakon duela Jovića i Galagera, a napad je okončao centarfor Real Madrida izuzetno nepreciznim udarcem glavom.

Radost "orlova" posle izjednačujućeg gola Luke Jovića

108.minut - Uroš Spajić je zamenio Stefana Mitrovića.

105.minut - Počeo je drugi produžetak.

Gotov je prvi produžetak, rezultat nepromenjen (1:1)

103.minut - Katai je pokušao levom nogom, nažalost neprecizno. Lopta je završila pored škotskog gola...

Detalj sa "Marakane"

102.minut - Odličan centaršut Dušana Tadića, ali se naši reprezentativci nisu snašli u protivničkom kaznenom prostoru. Maršal će izvesti gol-aut.

99.minut - Snažan pokušaj Gudelja, lopta je prošla tik pored desne stative Maršalovog gola, a "orlovi" su dobili novi udarac iz ugla.

97.minut - Aleksandar Mitrović je izblokiran nakon udarca sa levog boka, pa će naša selekcija izvesti korner.

94.minut - Škoti su ponovo preuzeli inicijativu, velika borba na stadionu "Rajko Mitić".

91.minut - Počeo je prvi produžetak.

Nakon 90 minuta igre, Srbija - Škotska 1:1

90+2.minut - Kraj regularnog toka meča, produžeci odlučuju učesnika Evropskog prvenstva.

90+1.minut - Lahoz je odlučio da nadoknadi dva minuta.

90.minut - GOOOOL! Sjajno se snašao Luka Jović pred golom Maršala, posle odličnog centaršuta iz kornera, glavom je zatresao mrežu, čime je najverovatnije "orlovima" doneo produžetak (1:1).

87.minut - Paterson je ušao u igru umesto za sada jedinog strelca Kristija.

85.minut - Luka Jović je šutirao pored gola, nakon što ga je lepo pronašao Mladenović.

83.minut - Gostujući selektor Stiv Klark odlučio je da napravi dvostruku izmenu. Dajksa je zamenio Mekburni, a Meklin je ušao na teren umesto Mekgina.

80.minut - Pritisak naše selekcije, ali Škotska opasno preti iz kontranapada.

71.minut - Uzvratio je Kristi na drugoj strani, ali srećom strelac pogotka za goste je bio neprecizan. Nakon toga, Luka Jović je zamenio Nemanju Maksimovića, a Katai Sergej Milinković-Savića.

SMS organizuje napad "orlova"

70.minut - Sergej Milinković-Savić je zatresao mrežu, doduše sa spoljne strane. Pokušao je glavom, tik pored stativa gola koji brani Maršal.

67.minut - Sredina drugog poluvremena, Škoti čuvaju stečenu prednost, Srbija jalovo napada.

59.minut - Selektor Srbije Ljubiša Tumbaković odlučio je da napravi prvu izmenu. Rovitog Kostića menja Mladenović po levom boku.

52.minut - GOOOOL! Kristi je doveo goste u vođstvo. Sjajno je šutirao sa nekih 17 metara u sam ugao našeg gola, a lopta se od stative odbila u Rajkovićevu mrežu - 0:1!

51.minut - Endi Robertson je promašio najbolju priliku na utakmici. Sjajno ga je proigrao napadač Dajks, a on je poslao loptu preko gola, sa ivice šesnaesterca.

Srpski defanzivac Nikola Milenković

50.minut - Kristi je pokušao centaršutem sa boka, ali je lopta prošla kroz naš šesnaesterac, a niko nije uspeo da je zahvati.

49.minut - Nemanja Gudelj je dobio žuti karton.

46.minut - Počeo je drugi deo utakmice.

Kraj prvog poluvremena, bez golova

45.minut - Glavni arbitar Lahoz označio je kraj prvog dela susreta.

44.minut - Galager je "požuteo".

43.minut - Neprijatna situacija ispred našeg gola. Tirni je poslao loptu pred gol "orlova", intrvenisao je SMS, a Predrag Rajković je pokupio i otklonio opasnost.

40.minut - U finišu prvog poluvremena bez golova, ali i stopostotnih prilika na kišovitoj "Marakani".

Važnost utakmice okovala noge reprezentativcima - igra se uglavnom između dva kaznena prostora

32.minut - Mekgin je oprobao svoj udarac iskosa sa leve strane, Predrag Rajković je iz drugog pokušaja uspešno intrvenisao.

28.minut - Prvi pokušaj Srbije koji je išao u okvir gola gostujuće selekcije. Šutirao je Mitrović, ali je Maršal ukrotio loptu.

23.minut - Najbolja prilika u dosadašnjem toku utakmice. Tadić je pronašao Mitrovića koji se zagradio u pesnaestercu gostiju, pa je odložio loptu ka Saši Lukiću koji je topovski šutirao nadomak kaznenog prostora, ali je lopta završila pored stative.

20.minut - Prva dobra akcija domaćina. Darko Lazović je proigrao Sergej Milinković-Savića koji nije uspeo da pronađe Mitrovića u kaznenom prostoru Škotske.

Darko Lazović izbacuje loptu ispred škotskih reprezentativaca

16.minut - Naša selekcija nikaki ne uspeva da dođe do svoje prepoznatljive igre, Škoti diktiraju ritam.

11.minut - Prvi pokušaj na utakmici imali su gosti, iz slobodnog udarca sa oko 30 metara. Predrag Rajković je rutinski uhvatio loptu koja je išla u njegov bliži ugao.

Detalj sa meča Škotska - Srbija

10.minut - Žuti karton zaradio je defanzivac Fiorentine Nikola Milenković.

5.minut - Početno ispitivanje snaga na "Marakani". Gosti imaju značajno veći posed lopte, ali još uvek nisu viđene ozbiljnije šanse.

1.minut - Počeo je susret.