MORATA NAJVEĆI MALER U ISTORIJI: Juventusu poništena 3 gola, Barsa slavila u Torinu - Petarda Junajteda protiv Lajpciga!

28.10.2020

19:38 >> 22:01

Fudbaleri Barselone su savladali Juventus u Torinu sa 2:0, Junajted je "petardirao" Lajpcig sa 5:0, dok je Borusija Dortmund bila bolja od Zenita 2:0.

Juventus - Barselona

Neverovatan meč je odigran u Torinu! Juventusu, to jest Morati su poništena čak tri pogotka zbog ofsajda, a Katalonci su slavili posle jedinog regularnog gola na meču iz igre.

Bio je to fenomenalan gol Usmana Dembelea u 14. minutu.

Lepo je "zalomio" protivničke igrače, a potom uz malu pomoć Federika Kjeze savladao Ščesnija.

Grizman je propustio dve ogromne šanse, jednu u prvom poluvremenu, dugu u finišu meča.

Mesi stavlja tačku na meč u 90. minutu sa bele tačke.

U drugom meču ove grupe, Ferencvaroš i Dinamo iz Kijeva odigrali su 2:2. Ukrajinska ekipa je bila blizu važne pobede, ali je u finišu primila gol.

Mančester junajted je poveo već u 21. minutu golom Grinvuda, ali biće dosta polemike posle ovog gola, konsultovan je IiVAR, ali utisak je da je fudbaler “đavola” bio u ofsajdu.

Lajpcig je u nastavku pokušao da pritisne Mančester junajted u nastavku koji se odlično branio, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednijih šansi.

Markus Rašford

Na drugi gol Junajteda se čekalo do 76. minuta. Sevnuo je fenomenalan pas Fernandeša ka Rašfordu koji postiže gol za Junajted i 2:0.

Od tog trenutka gosti kao da su se potpuno predali, pa je Rašford na asistenciju Freda dva minuta kasnije povisio na 3:0.

U 86. minutu domaći su iznudili i penal koji je realizovao Marsijal, a tačku je stavio Rašford svojim het-trikom u nadoknadi vremena za konačnih 5:0.

Dortmund je na svom terenu savladao ekipu ruskog šampiona Zenita sa 2:0, a mnogo toga je rešeno golom iz jedanaesterca koji je u 67. minutu realizovao Džejdon Sančo. Prethodno je Torgan Azar oboren u kaznenom prostoru gostiju, očigledan prekršaj i potpuno opravdano dosuđen penal.
Da pobeda "milionera'' bude ubedljivija, potrudio se Erling Haland u nadoknadi vremena za konačnih 2:0.

Za to vreme, Lacio je remizirao u Belgiji sa domaćim Brižom -1:1, ali je ostao na vodećoj poziciji na tabeli. Korea je na asistenciju Marušića doveo Lacio u vođstvo u 14. minutu, a domaći su izjednačili iz jedanaesterca u 42. minutu golom Vanakena. Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić je svih 90 minuta odigrao u gostujućem timu.

Sevilja je na svom stadionu pobedila Ren rezultatom 1:0, iako je moglo da bude daleko više.
Andalužani su imali preko 20 udaraca ka golu rivala, ali je jedini precizan bio Luk de Jong u 56. minutu posle Akunjine asistencije.

Klub Briž - Lacio 1:1

Borusija Dortmund - Zenit 2:0

Fenerncvaroš - Dinamo Kijev 2:2

Juventus - Barselona 0:2

Mančester junajted - Lajpcig 5:0

Sevilja - Ren 1:0

92. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Het-trik Rašforda!

91. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Haland za 2:0 protiv Zenita!

91. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mesi sa penala stavlja tačku na meč u Torinu!

86. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Marsijal za poker Junajteda!

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Borusija vodi golom Džejdona Sanča koji je realizovao penal!

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Novi gol Rašforda!

76. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Rašford uvećava prednost Junajteda!

59. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ferencvaroš smanjio zaostatak za Dinamom!

55. minut - Juventusu poništen treći gol! Ponovo Morata!

46. minut - Počela su druga poluvremena!

45. minut - Gotova su prva poluvremena!

41. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vanaken donosi izjednačenje Bržu protiv Lacija!

41. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Karlos de Pena uvećava vođstvo Dinama!

28. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dinamo Kijev poveo protiv Ferencvaroša!

21. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Junajted vodi posle gola Grinvuda!

15. minut - VAR poništio gol Morate zbog ofsajda!

14. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Lacio vodi posle gola Koree!

14. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Barselona vodi posle golča Dembelea!

1. minut - Utakmice su počele!

Najzanimljiviji će sigurno biti duel Juventusa i Barselone, iako nećemo videti okršaj Ronalda i Mesija pošto je Portugalac i dalje pozitivan na koronu. Pored Ronalda, Pirlo ne može da računa na De Lihta, Kjelinija i Aleksa Sandra. S druge strane Kuman ne može da računa na Kutinja, Pikea, te Desta, Busketsa i Ansu Fatija.

Zanimljivo će biti i na Old Trafordu, gde će Junajted ugostiti Lajpcig.

Zanimljivo da je starter Doni van de Bek, kome će iza pomagati Pogba, Matić i Fred. Bruno Fernandeš i Markus Rašford su ostali na klupi, napad predvode Grinvud i Marsijal.

U grupi E, Sevilja dočekuje Ren, u grupi F, Lacio gostuje Klub Brižu, dok Dortmund dočekuje Zenit i nekako u ovoj grupi najviše miriše na golove.

U timu Lacija ponovo je među 11 Sergej Milinković-Savić.