ČUDO NA MARAKANI: Ivanić tragičar, Zvezda remizirala sa Javorom!

25.10.2020

21:59

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su 0:0 sa Javorom u 12. kolu Linglong Superlige Srbije.

Mirko Ivanić... Tragičar

Prvi kiks, ne računajući remi u "večitom" derbiju, napravili su crveno-beli ove sezone u domaćem prvenstvu i sve zasluge za to idu golmanu Ivanjičana Đorđu Lazoviću.

Bivši golman Partizana pravio je čuda na golu, odbranio nekoliko zicera, ali i penal Mirku Ivaniću posle sat vremena igre.

Tek što se oporavio od koronavirusa, Ivanić je preuzeo odgovornost i šutirao, ali se Lazović poput pantera izvio i izrastao u heroja utakmice.

Neverovatno je šta je sve odbranio Lazović na travi "Marakane".

Izlazili su ispred njega praktično svi igrači Zvezde, ali nijedan nije imao rešenje da ga savlada.

Posebno je to bilo istaknuto u drugom poluvremenu kada je rezervista Milan Pavkov pogodio prečku iz peterca i to uz bravuroznu intervenciju Lazovića.

Posle penala postalo je jasno da večeras nije mogao da bude savladan.

Toliko da su napadači Zvezde bili indisponirani, pre svih Pavkov koji je pet minuta pre kraja promašio prazan gol.

Zatajio je napad Zvezde, ali ne može ni da se kaže da Javor nije zaslužio bod.

Svakako jeste zbog velike borbenosti, ali i odvažnosti da napadne kada god mu se ukaže prilika, što je mogao da rezultira.

Ivanjičani su uspeli ono što nisu ostali izuzev Partizana, a to je da ostanu neporaženi protiv Zvezde ove sezone u Superligi.