HLADAN TUŠ U MOSKVI: Nikolićeva Lokomotiva doživela šokantan poraz!

24.10.2020

18:00

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve razočarali su navijače u 12. kolu ruske Premijer lige.

Marko Nikolić

Ekipa Marka Nikolića je na svom terenu izgubila sa 2:1 od, do tog trenutka, poslednjeplasiranog Rotora iz Volgograda.

Lokomotiva na taj način nije iskoristila kiks Zenita da se približi vrhu tabele, pa se sada nalazi na četvrtom mestu.

Gosti su poveli golom Žuniora. Njemu je prvo penal odbranio golman Giljerme, a onda je on iz odbitka pronašao put do mreže. Igao se 19. minut. Do kraja poluvremena Lokomotiva uspeva da stigne do izjednačenja, Ribčinski je u 29. minutu bio strelac.

Prava ludnica viđena je u drugom poluvremenu. Ponse u 57. minutu donosi novu prednost Rotoru. Krenula je Lokomotiva svim silama u napad posle primljenog gola. Ofanziva se isplatila u 82. minutu, kada je domaći tim dobio penal. Mirančuk je preuzeo odgovornost, ali je pogodio samo stativu.

Par minuta kasnije Rotor postiže još jedan gol, ali je on poništen posle konsultacije sa VAR tehnologijom. U nadoknadi vremena Lokomitiva stiže do izjednačenja, ali ponovo je VAR u glavnoj ulozi, pa je gol Nikolićevog tima bio poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Do kraja utakmice Hrikovijak je zbog prigovora dobio žuti karton, pa je Lokomotiva završila meč sa igračem manje.

Moskovski velikan posle 12 odigranih kola ima 21 osvojen bod, što je šest manje od prvoplasiranog Spartaka.