ZVEZDA POKAZALA ZUBE: Hofenhajm slavio posle spornog gola - sudija neumoljiv, Stanković isključen!

22.10.2020

17:56 >> 21:28

Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi na gostovanju nemačkom Hofenhajmu rezultatom 2:0 u prvom meču grupne faze Lige Evrope.

Hofenhajm - Crvena zvezda

Bio je nešto konkretniji domaćin na startu utamice, ali odbrana Crvene zvezde je bila na visini zadatka, međutim crveno-beli su se ubrzo stabilizovali i u napadu i bili dostojan protivnik nemačkom timu. U prvih pola sata nije bilo izgednijih šanse ni sa jedne ni sa druge strane, ali usledila je burna završnica prvog poluvremena.

U 35. minutu Falčineli je propustio sjajnu priliku. Bio je to dobar kontranapad Zvezde, otvoren od Sanoga. Rodić je imao nekoliko opcija, odlučio se za Falčinelija i dao prejaku loptu. Mada može da se kaže i da Italijan nije bio dovoljno brz. Samo dva minuta kasnije Italijan je bio u još jednoj izglednoj šansi, ali ponovo ništa od realizacije.

Nekoliko minuta kasnije Spiridonović je promašio najbolju priliku u prvom poluvremenu. Sve mu je lepo "spakovao" Rodić, ali nije dobro zahvatio loptu ispred samog gola. U poslednjem minute meča zamalo da padne gol posle greške Sanoga. Dabur je izašao pred Borjana, pogodio stativu, a Degenek izbacio loptu sa gol linije, dosta sreće su imali crveno-beli u ovoj situaciji, na odmor se otišlo sa 0:0.

Zvezdi je na startu drugog poluvremena poništen gol. Strahinja Eraković je zatresao mrežu domaćina, ali je bio u ofsajdu. Utisak je da je sudija doneo nekoliko spornih odluka u korist domaćih.

Dobro se držala Zvezda do 65. minuta kada je Hofenhajm poveo. Strelac je bio Baumgarter.

Iz voleja je zakucao loptu iza Borjana posle asistencije Rudija.Svemu je prethodila situacija u kojoj je Nikolić tražio faul, a nije ga dobio, zbog čeka je Stanković pobesneo, dobio crveni karton, pa je morao da napusti meč.

Nekoliko minuta kasnije je Španac hladnokrvno doneo još jednu diskutabilnu odliku. Posle kornera Sanogo je bio najbolji u skoku, povukli su ga protivnički igrači, ali sudija je procenio da nije bilo elemenata za penal.

Pokušao je Milošević da razdrma crveno-bele posle isključenja Stankovića, pritiskali su gosti, ali nisu uspeli da stignu do izjednačenja.

U nadoknadi vremena Dabur stavlja tačku na meč.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

II POLUVREME HOFENHAJM - CRVENA ZVEZDA 2:0

Kraj meča!

93. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Hofenhajm uvećava vođstvo! Dabur je strelac!

90. minut - Igraće se još 5 minuta!

85. minut - Pavkov umesto Falčinelija, Zvezda pritiska!

75. minut - Vukanović, Petrović i Ben su ušli, a izašli su Katai, Sanogo i Spiridonović.

73. minut - Sporna odluka španskog arbitra! Posle kornera Sanogo je bio najbolji u skoku, povukli su ga protivnički igrači, ali sudija smatra da nije bilo elemenata za penal. Zvezdin fudbaler je uputio solidan šut uprkos povlačenju!

69. minut - Prilika za Sanoga koji se nije najbolje snašao!

65. minut - Šok! Crveni karton za Stankovića! Prigovorio je sudiji i zaradio drugi žuti karton. Sve zato što je smatrao da je u začetku akcije kod vođstva Hofa bio fauliran Nikolić.

64. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Hofenhajm vodi! Baumgartner je strelac!

62. minut - Interveniše Borjan posle kornera, ali je fauliran, slobodan udarac za Zvezdu!

57. minut - Prvi korner za Crvenu zvezdu! Ništa d oziljnije prilike...

54. minut - Sporna odluka španskog sudije Ernandesa, svirao je prekršaj Falčineliju koji je bio u dobroj prilici!

51. minut - Hofenhajm krenuo svim snagama napred! Probao je Dabur iz daljine, ali je Borjan izbacio loptu u korner.

46. minut - Strahinja Eraković je zatresao mrežu domaćina, ali je bio u ofsajdu. Loptu je dobio od Milunovića.

Na terenu su Samaseku i Gajger, a izašli su Gaćinović i Grilič.

I POLUVREME HOFENHAJM - CRVENA ZVEZDA 0:0

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

44. minut - Mnogo sreće za Zvezdu, Dabur pogađa stativu! Bilo je to posle rizičnog dodavanja Sanoga!

41. minut - Nova sjajna šansa za Crvenu zvezdu. Rodić je poslao oštru loptu u šesnaesterac, Falčineli jeodložio za Spiridonovića kome je malo falilo da zatrese mrežu rivala!

35. minut - Najbolja šansa za Zvezdu na meču. Sanogo je poslao sjajan pas Rodiću, ovaj je našao Falčinelija koji je za malo zakasnio! Na drugoj strani je bio Katai, što je moguće bilo bolje rešenje.

30. minut - Bez izglednijih šansi na meču, crveno-beli dobro pariraju Nemcima! Odbrana odrađuje svoj deo posla!

25. minut - Period bolje igre Hofenhajma!

22. minut - Greška Zvezde na sredini terana, morao je da interveniše Borjan! Grešku je pokušao da iskoristi Baumgartner...

21. minut - Posle jeftine greške Rodića brzo se Hofenhajm prebacio u kontru, ali ponovo je sjajno regovala odbrana!

15. minut - Opasna situacija u Zvezdinom kaznenom prostoru, dobra reakcija odbrane! Čvrst bedem Zvezde u odbrani.

11. minut - Dobra intervencija Milunovića posle kornera domaćih!

8. minut - Pokušao je Falčineli da uputi udarac, ali nedovoljno dobar!

2. minut -  Hofenhajm već juriša, u sasvim solidnoj šansi je bio Rudi, ali daleko preko gola!

1. minut - Utakmica je počela...

POZNATI SU SASTAVI TIMOVA:

HOFENHAJM: Baum, Akpoguma, Poš, Fogt, Rudi, Griliš, Sesenjon, Baumgartner, Gaćinović, Dabur, Belfodil.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Milunović, Degenek, Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić, Katai, Spiridonović, Falčineli.

Pred crveno-belima je najteži izazov u grupi L, a meč na PreZero Areni u Sisnhajmu koja ima kapcitet od 30.150 gledalaca se igra bez navijača.

Zvezda je oslabljena neigranjem Gelora Kange i Mirka Ivanića, koji zbog koronavirusa nisu krenuli na put za Nemačku, a zbog povrede u konkurenciji nije ni Ričmond Boaći.

Hofenhajm ne može da računa na najboljeg igrača Andreja Kramarića. Pored njega, van konkurencije za Zvezdu iz različitih razloga su i Ermin Bičakčić, Džošua Brenet, Melajro Bogarde, Konstantinos Stafilidis, Kasim Adams, Pavel Kaderabek i kapiten Benjamin Hubner.