SPEKTAKULARNO VEČE U LIGI ŠAMPIONA: Moćni Bajern uništio Atletiko, Liverpul autogolom savladao Ajaks, Lukaku spasao Inter bruke!

21.10.2020

18:37 >> 20:59

Od 21 čas odigrano je šest utakmica prvog kola grupne faze Lige šampiona.

Nezaustavljivi.. Fudbaleri Bajerna

Šampion Evrope Bajern iz Minhena je u derbiju runde na svom terenu deklasirao Atletiko Madrid sa 4:0. Junak je bio sjajni Kingsli Koman koji je postigao dva gola i upisao asistenciju.

Upravo je Koman u 28. minut doneo prednost Bavarcima, a do kraja poluvremena precizan je bio i Gorecka. Minhenski gigant je i u nastavku postigao dva gola.

Toliso je povisio na 3:0, a nekoliko minuta kasnije novim golom svoju sjajnu partiju krunisao je Koman.

Ranije tokom dana u meču A grupe Salcburg i Lokomotiva iz Moskve odigrali su nerešeno 2:2.

Fudbaleri Liverpula minimalnim rezultatom su savladali Ajaks u Amsterdamu. Jedini gol postigao je prvotimac holandskog velikana Taljafiko, kada je u prvom poluvremenu sproveo loptu u svoju mrežu.

Ajaks je i pre toga, a i posle imao ogromne šanse da dođe do gola. Tadić je lobovao Adrijana, ali je Fabinjo izbacio loptu sa gol linije. U drugom poluvremenu Ajaks je propustio još nekoliko zrelih šansi, imali su domaćini i stativu.

Liverpul je bio sve opasniji kako je meč odmicao, ali je Onana sjajno odbranio svaki udarac rivala. Na kraju važna pobeda Redsa.

U drugom meču grupe Atalanta je deklasirala Midtjiland u gostima sa 4:0. Zapata, Gomez i Mjuriel su u prvom poluvremenu rasturili domaćina, a konačan rezultat postavio je Mirančuk u 89. minutu.

Mančester siti je na svom terenu posle preokreta savladao Porto sa 3:1. Gosti su šokirali Građane na samom startu meča kada je put do mreže pronašao Luis Diaz.

Ipak, do kraja poluvremena Siti stiže do izjednačenja. Sumnjivo dosuđen penal iskoristio je Aguero. U drugom poluvremenu dominacija Gvardiolinih momaka, koji preko Gindogana i Ferana Toresa stižu do važna tri boda.

U drugom meču grupe Olimpijakos je savladao Marsej sa minimalnih 1:0. Jedini gol postigao je Koka u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.

I za kraj sjajan meč u Milanu u kome su Inter i Borusija Menhengladbah odigrali nerešeno 2:2.

Posle prvih 45 minuta bilo je 0:0, a pravi spektakl viđen je u drugom poluvremenu. Lukaku je doneo Interu vođstvo, a onda je usledio neverovatan preokret gostiju iz Nemačke. Bensebaini je pogodio sa penala, a Hofman je u 84. minutu bio strelac gola za 2:1. Činilo se da će Inter izgubiti, ali je Lukaku spasao stvar svojim drugim golom u 90. minutu.

Tokove mečeva mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

BAJERN MINHEN - ATLETIKO MADRID 4:0 (2:0)

INTER - BORUSIJA MENHENGLADBAH 2:2 (0:0)

MANČESTER SITI - PORTO 3:1 (1:1)

OLIMPIJAKOS - MARSEJ 1:0 (0:0)

AJAKS - LIVERPUL 0:1 (0:1)

MIDTJILAND - ATALANTA 0:4 (0:3)

II POLUVREME

91. minut - GOOOOL - Olimpijakos stiže do prednosti. Koka je strelac za grčkog šampiona.

90. minut - GOOOOL - Inter stiže do izjednačenja. Neverovatni Lukaku pogađa za 2:2.

89. minut - GOOOOL - Još jedan gol Atalante. Mirančuk je pogodio za 4:0.

85. minut - GOOOOL - Mneš preokreće u Milanu. Hofman donosi prednost od 2:1 Borusiji protiv Intera.

73. minut - GOOOOL - Siti vodi sa 3:1. Feran Tores je strelac trećeg gola.

72. minut - GOOOOL - Ogromnih 4:0 u Minhenu. Drugi gol Komana, kolaps Atletika.

66. minut - GOOOOL - Bajern vodi sa 3:0. Treći gol protiv Atletika postiže Toliso.

65. minut - GOOOOL - Siti vodi sa 2:1. Gindogan donosi preokret Gvardiolinom timu.

63. minut - GOOOOL - Menhengladbah poravnava na 1:1 u Milanu. Precizan sa bele tačke bio je Bensebaini.

52. minut - VAR je sada poništio gol i Masurasu, pa Olimpijakos, ipak, ne vodi protiv Marseja.

49. minut - GOOOOL - Inter stiže u vođstvo. Lukaku je strelac, Neroazuri vode sa 1:0 protiv Borusije Menhengladbah.

47. minut - Stativa Ajaksa i poništen gol Žoa Feliksa u Minhenu.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

I POLUVREME

44. minut - Tadić je lobovao Adrijana, ali je Fabinjo na neverovatan način izbacio loptu sa gol-linije.

42. minut - GOOOOL - Atalanta gazi Midtjiland. Mjuriel donosi 3:0 klubu iz Bergama.

41. minut - GOOOOL - Bajern uvećava prednost na 2:0. Ovog puta strelac je Gorecka, Bavarci nastavljaju da gaze. Koman se sad našao u ulozi asistenta.

36. minut - GOOOOL - Atalanta vodi sa 2:0. Spektakularan pogodak Papua Gomeza sa nekih 20-ak metara.

35. mintut - GOOOOL - Liverpul vodi sa 1:0. Samo dva minuta posle promašaja Promesa stiže kazna, Taljafiko je na neverovatan način poslao loptu u svoju mrežu.

33. minut - Promes se obrukao i sa samo par metara umesto mrežu pogodio je golmana Liverpula Adrijana.

29. minut - GOOOOL - Bajern vodi protiv Atletiko Madrida. Kingsli Koman je doveo u vođstvo šampiona Evrope posle magičnog dodavanja Kimiha.

26. minut - GOOOOL - Atalanta vodi protiv Midtjilanda. Zapata je iskoristio odbitak posle udarca Romera da savlada golmana danskog šampiona.

20. minut - GOOOOL - Siti odmah uzvraća, 1:1. Sumnjiva situacija i penal za Građane koji je uz malo sreće iskoristio Kun Aguero.

14. minut - GOOOOL - Porto vodi protiv Sitija sa 1:0. Prvi gol večeri delo je Luisa Dijaza, šokantan početak na Etihadu.

21:00 - Krenuli su mečevi.

20:20 - Sastavi timova: