POČELA JE LIGA ŠAMPIONA: Morata sa DVA KOMADA srušio Dinamo, Zenit PAO u 93. minutu!

20.10.2020

18:48

Navijači širom Evrope su ovo sa nestrpljenjem iščekivali.

Slavlje igrača Juventusa nakon vodećeg gola Alvara Morate

Mečevima u grupama G i F započela je nova sezona Lige šampiona. Fudbaleri Juventusa rutinski su savladali Dinamo u Kijevu sa 2:0 (0:0) na krilima sjajnog španskog napadača Alvara Morate koji je bio dvostruki strelac.

U Sankt Peterburgu, Zenit je poražen od Klub Briža rezultatom 2:1 (0:0), golom De Ketelera u 93. minutu utakmice!

"Stara dama" je terensku inicijativu u prestonici Ukrajine krunisala tek u drugom poluvremenu. Španac je u 46. minutu iskoristio dodavanje Kuluševskog i dobro se snašao pred golom Kijevljana za 1:0. Crno-beli iz Torina su pobedu potvrdili šest minuta pre kraja susreta kada je Morata iskoristio hirurški precizan centaršut Kvardada sa desnog boka i glavom lako matirao golmana Dinama Buščana.

Detalj sa meča Dinamo Kijev-Juventus

Na taj način, Juve je popravio utisak posle neočekivanog subotnjeg kiksa u Seriji A, kada je na gostovanju Krotoneu remizirao 1:1.

U Rusiji, uzbuđenja su viđena samo u drugom poluvremenu. Zanimljivo je da su sva tri gola postigli gosti, najpre Denis u 63. minutu, čime je belgijski šampion poveo. Ipak, 11 minuta kasnije Horvat je pogodio svoju mrežu i doneo izjednačenje Zenitu, a onda u trećem minutu sudijske nadoknade usledio je već opisani šok za ruskog predstavnika.